جدیدترین مطالب امروز

نوآوری کرده و ابتکاری را در بازار کسب و کار به نام خود کنید

تهیه کننده : بخش آموزش

تهیه شده برای بخش : کارگاه کار آفرینی

نوآوری کرده و ابتکاری را در بازار کسب و کار به نام خود کنید

در برخی مسائل این تنها نتیجه نیست که اهمیت دارد و نوآوری از این قبیل کارها است . در نوآوری همانطور که از نام آن مشخص است شخص ایده ای نو معرفی می شود .

اشخاص متعددی ممکن است به ثروت دست یابند اما معدود افرادی را می شناسم که با نوآوری به مهم دست یافته باشند . کارآفرینی همیشه با خلق ایده و نوآوری همراه است . به عنوان مثال چند مغازه عرضه کننده موادخوراکی را در نظر بگیرید ، شاید یک مغازه نسبت به دیگر مغازه ها درآمد خوبی داشته باشد اما کاری مشابه با دیگر افراد انجام دهد… یعنی مشتری وارد مغازه شود ، جنس مورد نظر را طلب کرده و پس از دریافت وجه مورد نظر را پرداخت کند ! این روال در چند سال گذشته نه نوآوری محسوب می شد ( حتی اگر فروشنده بدون فوت وقت کار را انجام می داد ) و نه کسل کننده ؛ تا زمانی که شخصی شیوه ی خرید را تغییر داد ؛ او به این منظور مغازه خود را قفسه بندی کرد و در شیوه ی عرضه ی کالا نوآوری بوجود آورد…

پیک موتوری ، استفاده از لیزرهایی با قدرت پرتاب بالا ، ارائه ی انواع خورش های آماده و… به ترتیب نمونه هایی از نوآوری را در سطح ارائه ی محصول ، تبلیغات و نوع عرضه به شما نشان می دهند .

در نتیجه نوآوری می تواند در هر سطحی از شغل و حرفه انجام شود . نوآوری گاه از ابتدا وجود نداشته و در مواقعی نیز با تغییر دادن پارامترهای موجود به دست می آید .

نوآوری علاوه بر اینکه شیوه ی کار شما را نسبت به دیگر افراد ( که دقیقا همان حرفه را دارند ) متمایز می کند بلکه اغلب باعث پیشرفت سریع شما خواهد شد . اما چرا ؟ پاسخ بسیار ساده است ! تنها باید کمی در تغییرات ایجاد شده متمرکز شوید …

همانطور که می بینید در عرضه ی محصولات خوراکی فوت وقت حرف اول را می زند بنابراین با نوآوری در دکور مغازه و متفاوت کردن شیوه خرید ، اشکالات طرح پیشین نیز رفع شده است ، و نکته همینجا است… هر شخص با نوآوری حرفه و شغل مورد نظر را یک پله ارتقا می دهد و مشکلات احتمالی موجود در آن را حل می کند .

برای روشن تر شدن سادگی کار به نوآوری های موجود در بازار دقت کنید . شخصی هنگام شارژ تلفن همراه خود با مشکل روبرو می شود ، او بعد از چند بار استفاده از شارژر ( اگر تلفن همراهش براثر افتادن بر زمین آسیب نبیند ) باید یک شارژر دیگر تهیه کند و این به دلیل خم شدن و کش آمدن سیم است . بنابراین به فکر یک نوآوری می افتد و جاشارژی هایی را به شکل کیسه ی کوچک ارائه می دهد… به همین راحتی ! نمونه های اولیه این محصول با عنوان ” ابتکار با استفاده از دورریختنی ها ” ارائه شد و برای ساخت آن تنها از یک ظرف شوینده ی خالی استفاده شده بود .

بنابراین در نوآوری که خود بخشی از مجموعه ی بزرگ کارآفرینی است ، یک کار متفاوت با قبل انجام می شود و نقص های احتمالی نیز به دنبال آن رفع می گردد ، بیشتر شدن ارزش مواد از قبل نیز به عنوان یک اصل کلی در تمام گام های کارآفرینی رعایت خواهد شد .

بسیار خب ، چند ایده خلق کرده و با عملی ساختن آن را تبدیل به نوآوری کنید . برای اینکار می توانید از مرتبت ساختن موارد غیر مرتبط استفاده کنید . به عنوان مثال شیشه و توپ ! شاید چنین مقایسه ای باعث خلق ایده ی شیشه های ضدضربه در ذهن مخترع شیشه های موجود در بازار شده است ! کسی نمی داند…

مرتبط ها

قالب خبری