نوآوری صبحانه ی لازم برای تمام افراد در حوزه کارآفرینی !

:: نویسنده : بخش آموزش
:: تاریخ انتشار : مارس 3, 2016
نوآوری صبحانه ی لازم برای تمام افراد در حوزه کارآفرینی !

نوآوری از جمله اقدام هایی است که در تمام جنبه های کاری یک کسب و کار می تواند وجود داشته باشد . شما به هیچ وجه نیازی به محدود کردن نوآوری در حیطه های مشخص ندارید !

اگر هر چیزی در جای خود استفاده شود نیازی به محدودیت ندارد ، نوآوری نیز از این قانون پیروی می کند . شما به عنوان یک فرد کارآفرین لازم است نوآوری را در خود پرورش دهید ، به طوری که این خصوصیت در خون شما آمیخته شود . لزوم استفاده از نوآوری در کسب و کارهای کارآفرینانه چنان نیاز است و احساس می شود که می توان آن را به اصلی ترین وعده خوراک یعنی صبحانه نسبت داد ؛ اما نه یک صبحانه بسیار چرب و سنگین برای فردی که مبتلا به چربی خون است !

نوآوری به دسته های مختلفی تقسیم می شود که اگر از هرکدام در جای مناسب خود استفاده نکنید ، بیشتر از آنکه مفید باشند ضرر خواهند داشت . به عنوان مثال یکی از انواع نوآوری ، نوآوری بنیادی است ؛ به معنای داشتن خلاقیت و نوآوری در خلق کسب و کارهای تازه ( با توجه به نیاز بازار ) . هرچند این نوع از نوآوری لازمه ی راه اندازی یک کسب و کار است اما اگر در نیمه های راه شما را به فکر کسب و کاری تازه بیندازد ، زمینه های شکست شغل فعلی را فراهم کرده است . بنابراین نوآوری بنیادی را در یک حرفه مشخص نه به عنوان پایه ریزی کسب و کار جدید بلکه برای بهبود و ارتقا شغل فعلی و ارائه ایده در همان حیطه کاری می توان به کار بست . به عنوان مثال استفاده از MP3 ها بجای واکمن نوآوری خوبی بوده است شما پیشنهاد مشابهی برای جایگزینی سیستم باطری خور در وسایل ورزشی دارید ؟

نوآوری را می توان در بخش های : بنیادی ، نوآوری در محصول ( ساخت ابزار چندوظیفه ای و یا قابل بازگشت به چرخه مصرف مانند باطری شارژی ) ، نوآوری در تجدید ساخت فناوری ، نو آوری در نام گذاری و تبلیغ ، نوآوری در فرآیند تولید و طراحی ، ارائه خدمات ، بسته بندی و حتی افزودن گزینه هایی دیگر به انواع نوآوری نام برده تقسیم بندی کرد !

تمرین :

یک حرف تازه برای نوآوری در بسته بندی محصول ارائه دهید . به عنوان مثال یک کیف لوازم التحریر با جاهای تعبیه شده روی آن برای کاغذ و قلم و… که تا اتمام مداد و پاکن ( و سایز تجهیزات موجود در آن ) دوام می آورد و در انتها نیز جزو مواد کاغذی قابل بازیافت است .

این تمرین نوآوری می تواند مخصوص علاقه مندان به شیمی باشد : ارائه فرمولی تازه و بهبودیافته به جای ترکیبی که تا کنون برای تولید و مصرفی خاص استفاده شده است . پیش از شروع کار مسیر را مشخص کنید ؛ ایده ای خوب یافته و یادداشت کنید چرا قصد نوآوری در آن را دارید ، بعد از نوآوری کاملا مشخص کنید وجه تمایز ( و مثبت ) نوآوری شما در مقایسه با شیوه قبلی چیست . به عنوان مثال فرمول استفاده شده در صابون های جیبی به جای شکل مایع آن ها .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , , ,