جدیدترین مطالب امروز

نمک دریا به مراتب خطرناک تر از نمک سفره

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

نمک دریا به مراتب خطرناک تر از نمک سفره

نمک دریا در صورتی که تصفیه نشده باشد و به صورت غیر بهداشتی به تهیه و مصرف بشود ، به دلیل وجود مواد و املاح سرطانزا به مراتب خطرناک تر از نمک معمولی می باشد .

بر سر این موضوع که آیا نمک به راستی مضر است یا خیر اختلاف نظر وجود دارد ، عده ای عقیده دارند نمک به تنهایی آسیبی به بدن وارد نمی کند و با خوش طعم کردن غذا باعث زیاده روی در مصرف می شود . اما نمک مضراتی هم دارد که با استفاده ی بیش از حد آن می تواند این عوارض سوء به سراغ شما هم بیاید ؛ عوارضی مانند پوکی استخوان ، افزایش فشار خون و به دنبال آن سکته های مغزی یا قلبی و…

قطعا در مورد نمک دریا هم زیاد شنیده اید و مواردی پیرامون آزادی مصرف در این نوع نمک . به بررسی این موضوع هم خواهیم پرداخت .

نمک دریا از آب شور موجود در اقیانوس و دریاها به دست می آید . نمک دریا با کمک سینی های مخصوص سفالی از آب مورد نظر جدا می شود .

اگر نمک دریا با نظارت وزارت بهداشت تهیه و وارد بازار بشود ، بسیار مفید بوده و با توجه به حجم بالای مصرف روزانه ، مقدار املاح را در حد طبیعی به بدن می رساند ، در غیر این صورت علاوه بر غیر بهداشتی بودن نمک دریا ، به دلیل وجود ناخالصی ها و … می تواند زمینه های ابتلا به سرطان را فراهم کند .

اگر نکات فوق رعایت شود ، بله نمک دریا مفید تر از نمک صنعتی است .

در استفاده از نمک دریا و یا نمک صنعتی ، باید محصول را دور از نور و رطوبت نگهداری کنید ، این کار باعث می شود ید و دیگر املاح موجود در نمک از دست نرود و در نمک ( نمک دریا یا صنعتی ) باقی بماند .

نمک دریا عمدتا به رنگ قهوه می باشد ، نمک دریا را از مکان های معتبر خریداری کنید تا درصورت سفید بودن آن از عدم وجود موارد شیمیایی مطمئن باشید .

نکته ی پایانی این که ، با وجود مضرات کمتری که نمک دریا دارد باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد .

مرتبط ها

قالب خبری