جدیدترین مطالب امروز

نشانه های عدم آمادگی برای ازدواج در 12 مورد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

نشانه های عدم آمادگی برای ازدواج در 12 مورد

عدم آمادگی برای ازدواج ، دارای چه علایم و نشانه هاییست ؟ سئوالی که امروز و در مقاله ای از گروه ازدواج و خانواده یک جم ، به آن پاسخ خواهیم داد .

اگر یادتان باشد در پایان بحث عدم آمادگی برای ازدواج چه تبعاتی می تواند داشته باشد ؟ سئوالی مطرح کردیم که قرار شد در این مقاله به آن پاسخ دهیم .

سئوال این بود :

چگونه میتوان پی برد که عدم آمادگی برای ازدواج داریم ، یا اینکه کاملا آماده ی ازدواج هستیم ؟

در ادامه ، ما به شما این پاسخ را خواهیم داد و شما را با 12 نشانه ی عدم آمادگی برای ازدواج آشنا خواهیم کرد .

۱. درگیری بیش از حد در مراسم عروسی تا خود ازدواج !

خیلی ‌وقت‌ ها بیشترین زمان ، صرف آماده ‌سازی و برنامه ریختن برای جزئیات مراسم عروسی می ‌شود ، تا اینکه خود ازدواج موردنظر طرفین قرار گیرد . اگر بیشتر از اینکه درمورد وضعیت بدهی‌ های همسر آینده‌ تان بدانید ، درمورد سالن مراسم عروسی اطلاعات دارید ، ازدواج هنوز برای شما مناسب نیست و جزء افرادی هستید که عدم آمادگی برای ازدواج دارند !!!

۲. عدم ایجاد اعتماد بین طرفین .

اعتماد یکی از ضروری ‌تری فاکتورهای ازدواج است . اما بعضی‌ ها فکر می ‌کنند که نمی ‌توان به طور کامل به هیچکس اعتماد کرد ، همسر آینده هم از این قاعده مستثنی نیست . اگر شما هم همینطور فکر می ‌کنید ، خودتان را برای یک رابطه و ازدواج پردغدغه آماده کرده‌اید . اعتماد ، یعنی باور داشتن به اتحاد فرد مقابل با شما . هیچ رابطه ‌ای بدون اعتماد باقی نخواهد ماند ، پس یا اعتماد بین خود و همسرتان ایجاد کنید ، یا اینکه قبول داشته باشید که عدم آمادگی برای ازدواج دارید .

۳. عدم توانایی و باور داشتن برای پدر و مادر بودن فرزند طرف مقابلتان !

وقتی با کسی وارد رابطه می ‌شوید که قبلا ازدواج کرده و از زندگی سابق خود بچه دارد ، علاوه بر خود او ، درواقع با فرزندش هم وارد رابطه شده ‌اید .
خیلی‌ها را می ‌بینیم که می ‌گویند : ” خودش را خیلی دوست دارم ، اما بچه ‌اش را نه “. متاسفانه این موقعیت ، اصلا جالب نیست . بچه ‌ها بخش دائم و مهم این رابطه هستند . پس اگر نمیتوانید با این شرایط کنار بیایید ، یک دلیل عدم آمادگی برای ازدواج را در خود دارید .

۴. عدم رابطه ی طولانی مدت !

درمورد این مورد ، آمار ، حرف ‌های بیشتری دارد .
اکثر تحقیقات ، تمایزی دقیق در میزان طلاق برحسب تعداد سال‌ هایی که زوج ‌ها رابطه ی قبل از ازدواج دارند را نشان می ‌دهد.
اگر زوج در کمتر از دو سال با هم آشنا شده و ازدواج کنند ، میزان طلاق ، بسیار بالاتر از زمانی است که زمان بیشتری را قبل از ازدواج با هم در ارتباط بوده ‌اند .
یک مورد جالب اینکه زمان بسیار زیاد برای آشنایی قبل از ازدواج نیز عواقب منفی زیادی را در زندگی زناشویی نشان داده است .

پس تعادل برای این مورد ، بسیار حائز اهمیت است .

۵. توافق نکردن بر سر مسائل حیاتی خود .

اگر بدون اینکه درمورد مسائل مهم زندگی و شخصیتی تان با هم حرف بزنید و تصمیم ‌گیری کنید ، سر سفره عقد رفته ‌اید ، کار اشتباهی کرده اید !

مسائل حیاتی میتواند شامل چه چیزهایی باشد ؟ مثلا میتواند ارزش‌ های شما ، تیپ شخصیتی ‌تان و یا … را شامل شود که مختص به هر فرد است و شاید توافق بر سر تغییر آن امکان پذیر نباشد !
مسائل مهم و حیاتی شما اهمیت زیادی دارند ، زیرا کلید یک رابطه ی موفق ، ارتباط و گفتگو و حل اختلافات است ، پس با این مسائل باید بعنوان فرصت ‌هایی برای تبادل نظر و عقیده و حل مشکلات استفاده کنید و اگر چیزی جز این بوده ، پس عدم آمادگی برای ازدواج دارید .

۶. مصالحه پذیر نبودن .

هیچوقت نمی توانید یک ازدواج موفق را تجربه کنید ، مگراینکه تمایل به مصالحه داشته باشید .
در زمان‌ ها و شرایط سخت ، آدم‌ها معمولاً به یکی از این دو روش واکنش نشان می ‌دهند : یا خودخواه می ‌شوند و فقط به خودشان فکر می ‌کنند و یا ازخودگذشته می ‌شوند و فقط به طرف مقابلشان فکر می‌ کنند . اگر از نوع اول هستید ، هنوز آمادگی ازدواج را پیدا نکرده‌اید .

۷. ازدواج تحت فشار !

آیا به این دلیل می ‌خواهید ازدواج کنید که تحت تهدید یا اولتیماتوم هستید ؟ اگر اینطور است ، کاملا مستعد عدم آمادگی برای ازدواج هستید .
ازدواج باید آزادانه و با عشق و احترام از طرف هر دو نفر انتخاب شود . اگر کسی برای ازدواج ، مجبورتان کرده یا تحت فشارتان گذاشته است ، بهتر است که یک بازنگری درمورد اساس و بنیاد رابطه ‌تان داشته باشید .

۸. یکی نبودن زبان عشق ؟

ناتوانی برای درک و دریافت و یا ابراز زبان عشق به طرف ‌مقابلتان ، موجب ویرانی رابطه است .
اگر عشقتان را به زبانی که طرف ‌مقابلتان درک می‌ کند ابراز نکرده ، یا عشق طرف ‌مقابل را به زبان خودتان دریافت نکنید ، به این معنی است که شما و همسرتان هیچوقت به طور کامل ، عشق را احساس نخواهید کرد .

۹. عدم جذابیت جنسی برای یکدیگر .

خیلی ساده است ، ممکن است همسرتان ، بهترین مرد و یا زن روی کره زمین باشد ، اما اگر از نظر جنسی به او جذب نشوید ، رابطه‌ تان خیلی زود برهم خواهد خورد.

۱۰. داشتن اعتیاد و یا مشکلات روانی .

آسیب ‌شناسی چیزی است که خیلی در گفتگوهایی که درمورد ازدواج می ‌شود ، موردبحث و نظر قرار نمی ‌گیرد.
افراد بسیار زیادی در کشور ما و سرتاسر جهان از آسیب‌ شناسی منفی رنج می ‌برند.
این یعنی خیلی ‌ها به مشکلاتی نظیر اختلال شخصیت‌ های غیراجتماعی ، اجتماع ‌پریش و روان ‌‌پریش مبتلا هستند .

در نظر داشته باشید که داشتن ذهن و روان سالم ، پیش ‌نیاز داشتن یک رابطه ی سالم است .

۱۱. صرف انرژی بیش از حد توان !

وصل شدن دو نفر ، وصل شدن دو خانواده و دو گروه دوستان هم هست .
فشار اجتماعی ، معمولا یکی از مهمترین علت‌ های طلاق است .
باید از خودتان بپرسید : ” من به چه قیمتی در این رابطه هستم ؟ ” اگر قرار است از دوستانتان یا خانواده‌ تان به خاطر طرف‌ مقابل بگذرید ، این قیمت بسیار بالایی است که باید بپردازید .
دلیل آن این است که اگر همه چیز بین شما و طرف ‌مقابل برهم بخورد ، شما ، هم از نظر احساسی و هم اجتماعی شکست خواهید خورد ، پس اگر اینگونه است یک علت مهم برای عدم آمادگی برای ازدواج را دارا هستید .

۱۲. داشتن ذهنی سردرگم .

اگر به این دلیل نگران ازدواج هستید که احساس می ‌کنید ، فردی بهتر ممکن است بعدها بر سر راهتان قرار گیرد ، ازدواج هنوز مناسب شما نیست .
وقتی ازدواج می ‌کنید ، باید اطمینان کامل داشته باشید که این فرد ، بهترین برای شماست و بدون او قادر به زندگی کردن نیستید .

خوب به این 12 نشانه بیاندیشید و قبل از هرگونه اقدام عملی برای ازدواج ، فکر کنید و با خودتان صادق باشید ؛ شاید در اینصورت ازدواج های بادوام تر و موفق تری به وقوع بپیوندد و شاهد این آمار بالا از طلاق های زودهنگام و زندگی های نافرجام نباشیم .

مرتبط ها

قالب خبری