نخود سبز و تأثیراتی که در درمان افسردگی دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 6, 2017
نخود سبز و تأثیراتی که در درمان افسردگی دارد ؟

درمان بیماری افسردگی ، به چند طریق انجام میشود که بسته به شرایط بیمار ، متغیر است ولی جالب است بدانید که نخود سبز هم در درمان این بیماری میتواند مؤثر باشد .

پیشنهاد امروز ما برای رهایی از حالت افسردگی استفاده از نخود سبز ( نخودفرنگی ) در غذاهای روزانه تان است ،به نظر شما از چه لحاظ استفاده از این نوع حبوبات پیشنهاد می شود؟

نخود سبز پر از عطروطعم و مواد مغذی است و دلایل خوبی برای خوردن بیشتر این ماده غذایی وجود دارد.

با مصرف 90 گرم نخود سبز تقریباً نیمی از نیاز روزانه به مصرف ویتامین C تأمین می‌شود.

ویتامین C برای رشد و ترمیم بافت‌های بدن و همچنین تولید کلاژن و پروتئین لازم برای غضروف، پوست و تاندون‌ها و حتی جذب آهن ضروری است. ازآنجاکه ویتامین C محلول در آب است، بدن می‌تواند آن را ذخیره کند بنابراین لازم است که به‌اندازه کافی در روز نخود سبز بخورید.

به گفته محققان، نخود سبز خام یا پخته منبع بسیار خوبی از اسیدفولیک یا فولات است. یک‌دوم فنجان نخود سبز حاوی 13 درصد از نیازهای روزانه به اسیدفولیک است. با توجه به مطالعه‌ای در فنلاند، در سال 2012 میلادی که در مجله اختلالات عاطفی منتشر شد، مصرف ناکافی اسیدفولیک خطر ابتلا به علائم افسردگی را افزایش می‌دهد. شرکت‌کنندگان در این مطالعه که به میزان کافی اسیدفولیک دریافت کرده‌بودند حدود 50 درصد کمتر از کسانی که میزان کمی مصرف اسیدفولیک برایشان تجویز شده بود، در معرض خطر بودند.

علاوه بر این،‌ مصرف 90 گرم نخود سبز حدود یک‌چهارم از نیاز بدن به فیبر روزانه را تأمین می‌کند. براساس نتایج یک مطالعه سوئدی روی بیش از 20 هزار نفر که سال گذشته منتشر شد، زنانی که از رژیم غذایی غنی از فیبر پیروی می‌کردند، احتمال خطر ابتلا به بیماری ایسکمیک قلبی در مقایسه با زنانی که رژیم غذایی کم‌فیبر داشته‌اند، 4 برابر کاهش می‌یابد. البته این اثر در میان مردان کمتر بود، اما یک رژیم غذایی غنی از فیبر از آن‌ها در برابر سکته مغزی ایسکمیک بهتر محافظت می‌کند.

90 گرم نخود سبز پخته‌شده 25 درصد از نیاز روزانه شما را به منگنز نیز تأمین می‌کند. آنزیمی کلیدی که به خنثی‌کردن رادیکال‌های آزاد در عنصر بدن کمک می‌کند.

چرا منگنز برای بدن خوب است؟ رادیکال‌های آزاد می‌تواند منجر به توسعه برخی سرطان‌ها و آسیب غشای سلولی، پروتئین‌ها و DNA شود. به همین دلیل باید سعی کنید برای از بین بردن رادیکال‌های آزاد، که درنتیجه اکسیداسیون در بدن رخ می‌دهد – به مقدار کافی منگنز دریافت کنید.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :