نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس به سه روش و شیوه ی مجزا

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 13, 2015
نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس به سه روش و شیوه ی مجزا

امروز می خواهیم در مطلبی اختصاصی ، نحوه ی استفاده و انواع روش های مصرف اسطوخودوس را بیان کنیم . با نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس همراه یک جم باشید .

نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس بسیار ساده می باشد و شما می توانید به سه روش مجزا این کار را انجام دهید .

انواع روش هایی که برای نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس وجود دارد را می توان : دم کرده ی اسطوخودوس ، کمپرس این گیاه دارویی و همچنین اسانس و روغن اسطوخودوس نام برد که در ادامه به هر یک از این شیوه ها خواهیم پرداخت .

1- دم کرده ی اسطوخودوس : نخستین روشی که در نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس وجود دارد و شاید بتوان آن را از معمول ترین روشهای استفاده ی این گیاه دارویی نیز خواند ، دم کرده ی اسطوخودس است . شما می توانید برای تهیه ی این دم کرده ، حدود پنج گرم سرشاخه ی گلدار و یا گل این گیاه را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت 10 دقیقه دم کنید ( البته میزان مصرف این دم کرده در روز ، به مقدار 3 الی 4 فنجان می باشد . )

2- کمپرس اسطوخودوس : دومین راه و روش به منظور نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس ، کمپرس اسطوخودوس است . طرز تهیه ی این کمپرس نیز همانند دم کرده ی اسطوخووس بسیار ساده می باشد و کافیست مقدار 30 گرم ، گل و یا سرشاخه ی گلدار این گیاه را با یک لیتر آب جوش مخلوط کرده و به مدت 10 دقیقه دم کنید و بعد آن را مورد استفاده قرار دهید .

3- اسانس و روغن اسطوخودوس : و اما سومین شیوه از انواع روش های نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس ، اسانس و روغن این گیاه دارویی است که این شیوه بر خلاف دو روش قبل ، نیازی به تهیه ندارد و می توانید آن را از فروشگاههای گیاهان دارویی و یا برخی از داروخانه ها که این محصول را دارند ، تهیه کنید . ( نحوه ی مصرف این محصول به دو شکل می باشد : 1- بایستی یک قطره از اسانس اسطوخودوس را با یک قاشق روغن بادام و یا روغن زیتون مخلوط کرده و برای ماساژ از آن استفاده کنید ، 2- یک قطره از آن را روی یک حبه قند بریزید و با یک قاشق عسل مخلوط کرده و بخورید . )

سعی کردیم به صورت کاملا خلاصه و ساده ، کسانی را که با شکل های مختلف در خصوص نحوه ی استفاده ی اسطوخودوس آشنایی ندارند ، آشنا سازیم که امیدواریم این مطلب کارایی لازم را برای این افراد داشته باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در :