جدیدترین مطالب امروز

نان سبوس دار چربی های اضافه را از بین می برد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

نان سبوس دار چربی های اضافه را از بین می برد

تشویق به مصرف نان سبوس دار به علت مضر بودن نان های سفید نمی باشد بلکه از آن جهت است که باعث از بین رفتن چربی اضافی می شود و از تجمع چربی در شکم جلوگیری می کند .

نان سفید باعث تجمع چربی مخصوصا در شکم می شود و این اصلی ترین دلیل تشویق مردم به مصرف نان سبوس دار است ، چرا که فعالیت های اندک جامعه ی امروزی و فاصله رفتن مردم اجتماع از ورزش ، مصرف بسیاری از مواد غذایی را مضر و زیان بار کرده است . در نتیجه مهم ترین دلیل منع استفاده ی افراد از نان های سفید ، تجمع چربی در بدن می باشد که اصلی ترین انبار آن شکم است .

نان سبوس دار علاوه بر اینکه حاوی ترکیبات چربی سوز است فواید دیگری را نیز برای بدن به همراه دارد اما همواره مصرف صحیح و به اندازه ی آن جهت جلوگیری از مشکلات و عوارض احتمالی توصیه شده است .

با مصرف نان سبوس دار طبق یک برنامه ی غذایی تنظیم شده ( معمولا سه مرتبه در روز ) ، می توان باعث پایین آمدن قند خون ، چربی خون و کاهش چشمگیر وزن شد ؛ بعلاوه یکی از راه های کنترل فشار خون و پیشگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی مصرف نان سبوس دار و پرهیز از نان های سفید ( به دلایلی که پیش از این ذکر شد ) می باشد .

سبوس نیز نوعی از غلات به حساب می آید ، با توجه به مصرف کمتر مردم از غلات دارای ویتامین های مشترک با سبوس ، مصرف نان سبوس دار باعث می شود بخش عمده از ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن از این روش جبران شود ، همچنین برخلاف برخی مواد خوراکی که باعث سیری کاذب می شوند ، نان سبوس دار علاوه بر سالم بودن و خواصی که برای بدن به همراه دارد به معده نیز آسیب وارد نکرده و باعث سیر شدن واقعی فرد می شود .

در خصوص جایگزین نان سبوس دار نیز باید گفت در واقع هیچ خوراکی را نمی توان جایگزین نان سبوس دار و پروتئین و فیبری که از این طریق به بدن می رسد نمود ، اما اگر در این امر پافشاری کنید برخی بیسکوییت های سبوس دار می توانند به عنوان میان وعده استفاده شوند .

مرتبط ها

قالب خبری