جدیدترین مطالب امروز

نارنگی از محبوب ترین میوه های دوران کودکی است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

نارنگی از محبوب ترین میوه های دوران کودکی است

نارنگی از جمله میوه های پرطرفدار کودکان است . نارنگی علاوه بر تاثیر در رشد و شکل گیری استخوان ها ، میوه ای ضدعفونی کننده و ضدسرطان به شمار می رود .

نارنگی به دلیل طعم دوست داشتنی و سهولت در مصرف از محبوب ترین میوه های پاییزی به شمار می رود ، نارنگی که در رنگ های مختلف ( از زرد تا سرخ ) یافت می شود ، منبع غنی ویتامین C است ( مانند دیگر میوه های هم راستای خود ) ، حتی نارنگی به دلیل داشتن یکسری عناصر اضافه تر ، از بین مرکبات ، برای لطافت پوست مفید تر واقع می شود .

نارنگی به دلیل داشتن آب فراوان در بافت های خود ، بسیار ادرار آور است و دقیقا همین ویژگی باعث می شود سم های درون بدن دفع شوند ، علاوه بر این نارنگی حاوی ویتامین های A و B نیز است که باعث می شود نارنگی بر کار و عملکرد قلب تاثیر مثبت بگذارد .

نارنگی از جمله میوه هایی است که اکثر کودکان به مصرف آن علاقه نشان می دهند ، البته مصرف بیش از اندازه ی هر چیزی توصیه نمی شود ، ولی نسبت به علاقه ی کودکان خود برای مصرف نارنگی نگران نباشید ، نارنگی سرشار از کلسیم و فسفر است و این موضوع برای کودکان شما که استخوان هایشان در حال شکل گیری و رشد است خالی از لطف نیست بعلاوه این که نارنگی با از بین بردن چسبندگی خون ، اصطلاحا خون راتصفیه می کند .

اگر از طب سنتی ( طب ایرانی ) به خاطر داشته باشید گفته بودیم که هر چیزی طبعی دارد ( سرد ، گرم و… ) طبع نارنگی سرد است ، نارنگی بر روی کبد ، معده و دیگر دستگاه های داخلی اثر مثبت می گذارد ، از جمله اثر های مثبت نارنگی بر سیستم عصبی می توان به مسکن و خواب آور بودن ( برای این منظور نارنگی را یک تا دو ساعت پیش از خواب مصرف کنید ) و تسکین تنش های عصبی اشاره کرد .

اگر مشکل فشار خون دارید و بالا بودن فشار خونتان نگرانتان می کند ، اگر در به خاطر سپردن بسیاری از مسائل احساس ناراحتی می کنید و دچار فراموشی می شوید و یا حتی بی اشتهایی مانع لذت بردن شما از غذا های مختلف می شود ، حتما توصیه می کنیم از نارنگی استفاده کنید و به راحتی شاهد باشید که فشار خون شما راحت تر تنظیم شده و اشتهای رفته ی شما باز می گردد و همین طور حافظه ی شما تقویت می شود ، حتی به کسانی که اصطلاحا گرمایی هستند و طبع درونی آن ها گرم است ما نارنگی را معرفی می کنیم .

در رژیم های غذایی که برای لاغری تنظیم شده اند نیز می توانید به راحتی نارنگی را بگنجانید و مطمئن باشید که اثری بر روی چاق شدن شما ندارد بلکه در آب شدن چربی ها و رسیدن به تناسب اندام شما را یاری می کند .

مرتبط ها

قالب خبری