جدیدترین مطالب امروز

ناخن هایی با استحکام و انعطاف پذیری بالا داشته باشید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ناخن هایی با استحکام و انعطاف پذیری بالا داشته باشید

شاید برای مردان داشتن ناخن هایی جذاب و زیبا ، زیاد با اهمیت نباشد ، ولی بدون شک برای عده ی زیادی از بانوان این مقوله از اهمیت نسبتا بالایی برخوردار است .

اگر تا به حال به مشکل عدم انعطاف پذیری و سستی و شکنندگی ناخن هایتان پی برده اید و راهکار مناسبی هم برای آن نیافته اید ، پیشنهاد می کنیم که در ادامه به وسیله ی روش و محصولی که معرفی خواهیم کرد ، تا حد قابل توجهی به مشکل ایجاد شده برای ناخن هایتان فائق آیید .

علل مختلفی برای عدم استحکام و رشد ضعیف ناخن ها در افراد مختلف وجود دارد که از جمله عامیانه ترین دلایل آن ، می توان به کمبود کلسیوم و برخی از علتهای ژنتیکی اشاره داشت ، ولی نکته ی مهم این است که هر دلیلی که باعث شده تا ناخن ها از حالت طبیعی و نرمال خود خارج شوند را بایستی به روش های موجود ، ترمیم و درمان کرد .

یکی از روشهایی که برای استحکام بخشی و تحریک رشد ناخن ها وجود دارد ، استفاده از محلول هایی است که اغلب به محلول های استحکام بخش ناخن مرسوم اند .

محلولی که در ادامه قصد معرفی آن را داریم ، محلولی است که علاوه بر تحریک رشد ناخن ، سبب افزایش استحکام و انعطاف پذیری ناخن ها نیز می گردد .

از مواد مؤثره ای که در این محلول ناخن وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- متیونین : که به عنوان یک اسید جرب ضروری حاوی مقادیر زیادی سولفور می باشد و باعث تحریک رشد ناخن و افزایش استحکام و انعطاف پذیری ناخن ها می شود .

2- عصاره ی سیر : که با دارا بودن مقادیر زیادی سولفور ، باعث افزایش مقاومت و استحکام ناخن و همچنین حفظ و تأمین رطوبت مورد نیاز ناخن ها می گردد . ( ضمنا به دلیل دارا بودن آلیسین در سیر ، بسیاری از باکتری های مضر گرم مثبت و گرم منفی که دارای مقاومت بالایی در برابر سایر مواد آنتی باکتریال هستند نیز از بین خواهند رفت )

3- پروتئین هیدرولیز شده : که با افزایش تعداد فیبریل های کلاژن و فیبروبلاست که از اجزای اصلی تشکیل دهنده ی بافت های همبند می باشند ، موجب بهبود رشد و استحکام ناخن ها می گردد و با خنثی سازی عملکرد رادیکال های آزاد ، سبب ترمیم ناخن های شکننده می شود .

4- گلیسین سویا : که با تحریک سنتز کلاژن ، در ترمیم ناخن های سست و لایه لایه و رفع فرورفتگی ها و خطوط صفحه ی ناخن بسیار موثر است .

5- دکسپانتنول : که موجب تسریع در بهبود زخم ها و التهابات پوست دور ناخن می گردد و همچنین به دلیل قابلیت جذب آب بالا و سرعت جذب پوستی مناسب ، سبب مرطوب شدن موثر پوست اطراف ناخن ها شده و با تحریک سنتز کلاژن ، افزایش انعطاف پذیری و استحکام ناخن ها را نیز موجب می گردد .

6- عصاره ی آلوئه ورا : که آنزیم های موجود در آن روند جداسازی سلول های مرده را از سطح پوست و ناخن سرعت بخشیده ، سبب افزایش جذب و نگهداری بالاتر اکسیژن توسط پوست اطراف ناخن ها می شود و استحکام بیشتر ناخن ها را به ارمغان می آورد .

7- عصاره ی کالاندولا : که التیام دهنده ی التهابات پوست دور ناخن بوده و در درمان زخم های باز ایجاد شده بر روی کوتیکول ها بسیار موثر می باشد .

8- عصاره ی بابونه : که در درمان ناراحتی هایی همچون زخم ها ،التهاب ها و بیماری های پوست اطراف ناخن موثر است .

نام این محصول : محلول استحکام بخش ناخن هیدرودرم ( ساخته ی شرکت : هیدرودرم / Hydroderm ) می باشد و طریقه ی مصرف آن به روش زیر است .

روش مصرف محلول هیدرودرم :

ابتدا سطح ناخن ها را کاملا تمیز کنید و چنانچه آثاری از لاک و یا سایر فرآورده های ناخن ، روی ناخن هایتان به جا مانده است را به خوبی پاک کنید ، سپس در طی شبانه روز ، یکبار تمامی ناخن ها را به کمک برس با یک لایه ی نازک از این محلول پوشانده و برای مدت 1 دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود .

زیبایی از آن شماست ، در حفظ آن بکوشید .

مرتبط ها

قالب خبری