ناخنک بیماری به شکل ناخن در اندام ها

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : دسامبر 2, 2014
ناخنک بیماری به شکل ناخن در اندام ها

ناخنک نام بیماری است که معمولا به شکل ظاهری ناخن در بعضی از اندام ها ایجاد می شود ، البته نام یک جوشانده نیز است که از عطاری ها قابل تهیه می باشد .

ناخنک نوعی بیماری است که به شکل ناخن ( ناحیه ای مثلثی شکل ) در قسمت های مختلف مانند آرنج ، زانو ، چشم و… بوجود می آید . در این جا به شکل گیری این بیماری در چشم می پردازیم .

ناخنک چشمی به صورت تجمع رگ ها ( معمولا به رنگ صورتی یا متمایل به قرمز ) در چشم بوجود می آید . ناخنک که معمولا از قسمت سفید رنگ چشم فعالیت خود را آغاز کرده و خود را به سمت قرنیه می کشاند ، در صورتی که به مرکز قرنیه ( قسمت سیاه رنگ چشم ) نفوذ کند می تواند موجب تار شدن دید شخص شود . همچنین گاهی ناخنک می تواند ایجاد خارش ، سوزش و یا آبریزش چشمی نماید .

در مواقعی که ناخنک مشکل خاصی نظیر تار شدن دید فرد و… ایجاد نکند و تنها به شکل یک لکه در چشم وجود داشته باشد به درمان خاصی احتیاج نبوده و می توان آن را به حال خود رها کرد .

درمان اولیه و معمول ناخنک هایی که ایجاد سوزش و آبریزش می کنند با قطره های چشمی امکان پذیر است ، به این منظور که عارضه نرم نگهداشته شود و از تورم و ناراحتی آن کاسته شود ، اگر از قطره ی چشمی خاصی جهت دوره ی درمانی استفاده می کنید بهتر است زیر نظر متخصص چشم باشد .

در مواقعی که ناخنک ظاهر چندان مناسبی ندارد ( از نظر خود شخص ) و یا تار شدن دید چشم مشکلاتی برای وی بوجود آورده است ، با عمل جراحی می توان ناخنک را درمان کرد . ناخنک را می توان با یک عمل جراحی ساده درمان کرد و یا علاوه بر برداشتن عارضه ، بخشی خاص از چشم را نیز پیوند زد و از درمان های تکمیلی استفاده نمود . تفاوت این دو روش در قطعی بودن درمان است ، در مواردی که تنها از عمل جراحی ساده استفاده می شود احتمال برگشت ناخنک و عود عارضه وجود دارد اما با پیوند و بکارگیری درمان تکمیلی ، درمان قطعی تر بوده و پاسخدهی بیشتری دارد .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. ,