جدیدترین مطالب امروز

میگویند مصرف گردو از ریزش مو جلوگیری میکند !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

میگویند مصرف گردو از ریزش مو جلوگیری میکند !

شکی در فواید بسیار زیاد گردو وجود ندارد و همگی ما با مشهورترین خاصیت آن ، که همان فسفر است آشنایی داریم. ولی آیا از ریزش مو هم میتواند جلوگیری کند؟

در همین خط اول تکلیف سئوال بالا را روشن میکنیم : بله مصرف گردو از ریزش مو جلوگیری میکند و علاوه بر آن ، به تقویت مو و رشد آن نیز کمک می ‌کند.

همانطور که میدانید، تحقیقات فراوانی در مورد بسیاری از موادی که برای انسان مفید است انجام پذیرفته که گردو نیز بارها و بارها سوژه ی تحقیقات مختلف با محققان گوناگون بوده است که اینبار سوژه ی تحقیقاتی محققان انجمن بهداشت و سلامت هند قرار گرفته است.

محققان این انجمن اظهار کردند: گنجاندن آجیل به ویژه گردو در وعده ی غذایی افراد بسیار مفید است.

برخلاف آنچه مردم باور دارند، هر اونس گردو شامل سه واحد چربی، چهار گرم پروتئین و دو گرم فیبر است ، که کنترل‌ کننده خوبی برای وزن افراد و تغذیه ی مفیدی برای مو به علت داشتن بیوتین (ویتامین B7) است و به تقویت مو، کاهش ریزش مو و رشد آن کمک می ‌کند.

محققان همچنین از گردو به عنوان عامل سیری در افراد نیز یاد میکنند.

تنها به همینجا که ختم نمیشود !!!

خبر خوشی هم برای بانوان داریم که یکی دیگر از فواید گردو در کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان است. وجود آنتی اکسیدان‌ ها و فیتوسترولها در گردو در کاهش ابتلا به این بیماری مفید است.

یعنی باز هم منتظر بیان فواید بیشتری هستید؟ خیلی خوب پس ادامه میدهیم :

از دیگر مزایای گردو ، کمک به بهبود خواب در افراد است، زیرا این ماده غذایی حاوی ملاتونین هورمونی است که باعث تنظیم خواب می ‌شود.
روغن گردو نیز برای محافظت از پوست و خشکی آن توصیه می ‌شود. همچنین برای ماساژ درمانی، عطر درمانی و در صنایع آرایشی، بهداشتی و دارویی استفاده می‌ شود.

واقعا این همه فایده، دلیل خوبی برای استفاده از این میوه ی پرمغز و با اصل و نسب نیست؟ البته اگر قیمت آن را جزء معایبش ندانیم !!!

مرتبط ها

قالب خبری