میوه های نوبرانه فصل بهار ریز و خوشمزه

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 29, 2014
میوه های نوبرانه فصل بهار ریز و خوشمزه

بسیاری از میوه های فصل بهار و تابستان با هم مشترک هستند اما در فصا این میوه ها را اصطلاحا نوبرانه می توانید میل کنید مانند آلبالو ، گیلاس ، گوجه سبز و…

میوه های فصل بهار از ریزترین و متنوع ترین میوه ها هستند ، اکثر این نوبرانه ها در فصل تابستان همچنان مهمان خانه های ما می مانند و خواصشان را در اختیار ما می گذارند . فصل بهار آب و هوایی نمناک و مرطوب دارد و با گردافشانی اکثر گیاهان همراه است ؛ بیایید ببینیم در روزهای بلند بهار چه میوه هایی با چه خواصی مارا همراهی می کنند !

چاغاله بادام ( چغاله بادام ) از جمله میوه هایی به شمار می رود که نوع رسیده ی آن خواص بیشتری دارد ، البته چغاله بادام ( چاغاله بادام ) ها در شرایط بهداشتی بین عموم توزیع نمی شوند وگرنه فواید بسیاری را با خود همراه دارد ؛ اغلب چاغاله بادام ها را با رگ خفیفی از تلخی میل می کنیم ، هشیار باشید که این تلخی به دلیل وجود نوعی سم آشنا در چاغاله بادام است ( سیارنور ) ! با مصرف زیاد چاغاله بادامی که طعم خفیفی از تلخی دارد دچار مسمومیت می شوید ؛ اما اگر این میوه به صورت بهداشتی و به اندازه مصرف شود برای دستگاه گوارشی مفید بوده و همچنین مانع گرفتگی عضلات می شود . همانطور که می دانید چاغاله بادام اگر زیاد مصرف شود رودل ، بهم ریختن وضع گوارش و… را در پی دارد .

 گوجه سبز عضو جدا نا شدنی فصل بهار میوه ی ریز و ترش مزه ای است که دقیقا با آب و هوای بهار خود را مطابقت داده و وارد حیات می شود ؛ برخلاف چاغاله بادام ، گوجه سبز سرشار از ویتامین C است و حتی جدا از میوه و در جمع های خودمانی ، خورشت آن هم طبخ می شود ؛ مقدار کلسیم و پتاسیم ، فسفر و آهن آن نیز تا حدی است که برای 24 ساعت راضی کننده باشد . گوجه سبز به کنترل فشار خون ، چربی خون ، سرطان و حتی درمان برخی تومور ها کمک می کند .

نوبت به پزشک فصل بهار رسید ! خواص و اثرات مثبت درمانی سیب بر هیچکس پوشیده نیست ؛ در فصل بهار انواع سیب ها را در دسترس داریم : سیب گلاب ، سیب درختی ، سیب قرمز ( اصطلاحا سیب قرمز عباسی ) و… ، سیب سرشار از ویتامین A  و C است پس جای حرف را می بندد که برای پوست بسیار مفید بوده و ناراحتی های پوستی را از جمله جای جوش ها ، خشکی پوست و از این قبیل را درمان می کند . از همان ابتدا که عطر سیب را استشمام می کنید مطمئن باشید تغییرات مثبتی در بدنتان در حال شکل گیری است تا انتها ؛ سیب کنترل کننده ی فشار خون ، بالا برنده ی قدرت حافظه ، تقویت کننده ی دندان ها ، مانع بروز بسیاری از بیماری های دهان و… است . گفتگو درباره ی خواص سیب تمامی ندارد و این توصیه ماجرارا برایتان قابل لمس تر می کند که به قول قدیمی ها هر روز یک سیب بخور تا از دکتر بی نیاز باشی .

آلبالو و گیلاس زوج بهاری قرمز پوش با خواص بسیاری هستند که حتی هسته ی مفید و قابل استفاده ای دارند ، در خصوص این دو میوه ی بهاری در مطلب پیشین ( میوه های تابستانی خواصی هماهنگ با گرما دارند ) مفصل به بحث پرداخته ایم ؛ طالبی ، هندوانه ، خیار ، توت سفید و توت فرنگی نیز از این بیان مستثنی نیستند ؛ همانطور که قبلا نیز اشاره شد از تمام میوه ها می توان به عنوان ماسک استفاده کرد .

اشتراک گذاری این مطلب در :