میوه های تابستانی خواصی هماهنگ با گرما دارند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 23, 2014
میوه های تابستانی خواصی هماهنگ با گرما دارند

هر فصل میوه های خاص خود را دارد که مطابق با ویژگی های آب و هوایی همان فصل می باشد ، میوه های تابستانی نیز همگی ضد گرمایی قوی و منبع غنی آب به حساب می آیند .

هر منطقه از کره ی زمین با توجه به موقعیت جغرافیایی که در آن قرار گرفته و شرایط آب و هوایی حاکم بر آن منطقه از پوشش گیاهی متفاوتی برخوردار است که خاص همان منطقه می باشد ، حال اگر کمی جزئی تر به این موضوع نگاه کنیم ، فصول مختلف را پیش رو داریم و آب و هوایی که در هر فصل شکل تازه ای به خود می گیرد ، مخصوصا در ایران چهار فصل !

هر فصل نسبت به آب و هوای حاکم در آن شرایط را برای پرورش نوع خاصی میوه فراهم می کند که خواص هماهنگ با آب و هوای آن فصل را دارد . فصل تابستان نیز فصل گرما است و اولین چیزی که می تواند مهم واقع شود گرما و حجم آب بالایی می باشد که بدن از دست می دهد ، می خواهیم با انواع میوه های تابستانی و خواص هر یک بیشتر آشنا شویم .

 از جمله میوه های تابستانی رایج که تقریبا همه قشری می توانند آن را تهیه کنند طالبی ، هندوانه ، خربزه و… هستند که با مقدار زیاد آبی که در بافت های خود دارند ذخایر آب بدن را تامین کرده و حرارت را کاهش می دهند ، کالری این میوه ها کم بوده و حتی قند آن از نوع فروکتوز می باشد و علاوه بر اینکه بخشی از نیاز بدن به سوخت و ساز را تامین می کند ، خطری برای بدن به حساب نمی آید ؛ از جمله خواص خربزه می توان به ادرار آور بودن آن اشاره کرد ، هندوانه نیز برخلاف باورهای غلط جا افتاده که گمان می کنند فایده ای ندارد ، باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان می شود .

گروه دوم میوه های تابستانی را می خواهیم به یک میوه اختصاص دهیم : ” خیار ” . طبع خنک این میوه بر هیچکس پوشیده نیست حتی مصرف به اندازه ی آن را برای جلوگیری از سردی توصیه می کنند ، خیار علاوه بر خنک بودن و مصارف مختلفی که دارد ( ماسک صورت ، لاغری و… ) به سرعت منبع آب درونی بدن را پر می کند و شاید به جرات خیار و هندوانه را بتوان شاه میوه های تابستانی برشمرد .

آلبالو و گیلاس نیز زوج جدا نشدنی میوه ی تابستانی هستند ، گیلاس مانند هویج به طور غیر مستقیم و به سبب دارا بودن کاروتن زمینه ساز خوبی برای فراهم کردن ویتامین A در بدن هستند و مانند هندوانه مبارز خوبی در مقابل سرطان است ، نوع ترش مزه ی آن مانند آلبالو منبعی برای ویتامین C به حساب می آیند ، گیلاس به دلیل طعم ترشش دشمن سنگ کلیه می باشد و همچنین حاوی پروتئین ، چربی ، کلسیم ، فسفر و… است ، عامل پیشگیری بیماری های قلبی عروقی ، تقویت کننده اعصاب و قدرت فکر و بسیاری ویژگی های مفید دیگر است ؛ زوج این میوه ( آلبالو ) هم در عین حال که مصرف بی رویه ی آن اصطلاحا رودل می آورد و هضم دشواری دارد ، مانند خربزه ادرار آور است وهمچنین برای روده ها ملین به شمار می رود ، فشار خون را هم کنترل می کند .

هلو ، شلیل و زرد آلو گروه سوم میوه های تابستانی هستند ، که مختصری از خواص آن ها به شرح ذیل است :

هلو میوه ای ضد سرطانی ، کنترل کننده فشار خون است و درمان موثر در خونریزی لثه ها ، تقویت کنندگی توان جنسی در مردان و… می باشد . شلیل که از نظر قرار گیری در یک گروه شدیدا با هلو همخوانی داشته و گاه جایگزین آن محسوب می شود مانند دیگر میوه های تابستانی حاوی ویتامین C و A بوده و بیماری های قلبی _ عروقی و همچنین سرطان را به حداقل می رساند . زردآلو نیز در نوع رسیده خود خونسازی قوی و ضد گرما است ، برگ و شکوفه ی زرد آلو به ترتیب کرم زدا و بند آورنده ی خونریزی هستند .

از دیگر میوه های تابستانی می توان به آلو زرد ، آلو سیاه ؛ توت ، توت فرنگی ، شاه توت ، گلابی و البته سیب که تقریبا میوه ی همه فصل است اشاره کرد .

همه ی میوه های تابستانی مبارز سرسخت گرمازدگی هستند و با شناخت از نوع پوست خود ( چرب ، خشک و… ) می توان از انواع میوه های تابستانی به عنوان ماسک بهره برد .

اشتراک گذاری این مطلب در :