جدیدترین مطالب امروز

میوتیک ها و نکات مهمی درخصوص این داروهای چشمی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

میوتیک ها و نکات مهمی درخصوص این داروهای چشمی

در این مقاله شاید بد نباشه درخصوص میوتیک ها نکات درمانی و بهداشتی مهمی را مورد بحث قرار دهیم ؛ داروهایی که میتواند برای چشم افراد ، مشکلات متعددی را نیز ایجاد نماید .

میوتیک ها به خاطر انقباض مردمک چشم ، بیمار را با مشکلاتی روبرو می کنند ، به ویژه اگر کدورتی در عدسی چشم این افراد وجود داشته باشد ( که اصطلاحا گفته میشود فرد دچار کاتاراکت نسبی است ) ، یا آن که فرد مجبور باشد در محیط کم نور کار کند ، مانند رانندگی در نور کم یا وضعیت کارگران در کارگاه هایی که نور مناسب ندارند .

میوتیک ها به دلیل انقباض عضله های تطابق ، چشم را نزدیک بین می کنند و هر چه فرد جوان تر باشد میزان و شدت نزدیک بینی ایجاد شده شدیدتر خواهد بود ؛ البته این نشانه ها چند ساعت پس از ریختن قطره ها برطرف می شوند و بیمار به زودی بینایی طبیعی خود را به دست می آورد ، ولی در هر صورت باید قطره های بعدی را نیز سر وقت استفاده کند .

در میوتیک ها ، انقباض عضله تطابق کننده به صورت یک حالت فشار گنگ و مبهم در اطراف و بالای چشم احساس می شود که به مدت 10 تا 30 دقیقه پس از ریختن قطره به شدیدترین اندازه خود می رسد ، این عارضه به طور معمول پس از چند بار مصرف قابل تحمل خواهد شد .

حساسیت در پوست پلک یا در بافت ملتحمه چشم ، می تواند در نتیجه استفاده از این قطره های میوتیک ها ایجاد شود .

التهاب عنبیه نیز یکی از عارضه های نادر استفاده از میوتیک ها می باشد ؛ در بعضی موردها ممکن است میوتیک ها برعکس خاصیت معلول خود اثر کرده و گاهی به طور استثناء فشار چشم را افزایش دهند ، مانند موردهایی از گلوکوم ثانویه که بر اثر به کار بردن لنزهای درون چشمی یا گلوکومی که پس از عمل جراحی کاتاراکت ( آب مروارید ) ایجاد می شود .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری