جدیدترین مطالب امروز

میل جنسی بالا و علل شایع این نوع اختلال ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

میل جنسی بالا و علل شایع این نوع اختلال ؟

میل جنسی بالا یکی از اختلال های جنسی محسوب می شود که در این مقاله قصد داریم بیشتر درخصوص آن صحبت کنیم؛ لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

در حالی که کاهش میل جنسی نگران کننده است، میل جنسی بالا هم طبیعی نیست. از تغییرات هورمونی گرفته تا رابطه سالم و جدید عوامل زیادی می توانند منجر به افزایش سطح میل جنسی شوند، همچنین سن نقش مهمی در تعیین میزان میل جنسی ایفا می کند.

اگر احساس می کنید در رابطه جنسی خود میل جنسی بالا دارید و همیشه برای یک قرار ملاقات سرگرم کننده، هیجان انگیز و عاشقانه آماده هستید پس در مسیر درستی قرار دارید. با این حال، مهم است علت افزایش میل جنسی خود رابه طور دقیق بدانید.

در ادامه برخی از دلایل رایج میل جنسی بالا توضیح داده شده است :

تغییرات هورمونی
هنگام صحبت از میل جنسی بالا تغییرات هورمونی نقش حیاتی ایفا می کنند. سطح هورمون ها در مراحل مختلف زندگی متفاوت است. این که آیا شما به تازگی به سن بلوغ رسیده اید یا در حال یائسگی هستید سطح هورمون شما می تواند بر میل جنسی تاثیر بگذارد.

بلوغ یا افزایش سن
افراد جوان تر از نظر جنسی بیشتر از افراد مسن فعال هستند. در دوران بلوغ تولید تستوسترون در پسران نوجوان بسیار بیشتر از مردان مسن است، اما در زنان کاملا برعکس است. گفته می شود زنان میانسال میل جنسی بالاتری نسبت به زنان جوان دارند.

ورزش منظم
افزایش فعالیت بدنی منجر به افزایش میل جنسی می شود. تحقیقات اغلب آمادگی جسمانی را با افزایش میل جنسی مرتبط می دانند.

مواد غذایی هوس ‌افزا
مواد غذایی هم می توانند بر داشتن میل جنسی بالا مؤثر باشند. مواد غذایی مانند شکلات، انجیر و مارچوبه می توانند میل جنسی را افزایش دهند.

یک رابطه شکوفا و عاشقانه
یک رابطه عاشقانه جدید سرشار از هیجان و شور است. از احساس اشتیاق مستمر گرفته تا میل شدید به با هم بودن، زوج ها اغلب در شروع رابطه جدید میل جنسی بالایی را تجربه می کنند.

نبود استرس
حفظ یک زندگی جنسی سالم تنها به منظور جلوگیری از استرس و اضطراب است. فردی که استرس کمتری دارد از شادی بیشتری برخوردار است و میل جنسی بالاتری دارد.

بیش فعالی جنسی
علاوه بر علل بی خطر افزایش میل جنسی بیش فعالی جنسی نیز می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود. این مورد به عنوان یک اختلال با افکار، تمایلات یا رفتارهای جنسی همراه است که منجر به بروز مشکلات روانی هم می شود.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری