جدیدترین مطالب امروز

میزان سلامت مو را با یک آزمایش ساده بسنجید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

میزان سلامت مو را با یک آزمایش ساده بسنجید !

برای آگاهی از سلامت مو روش های مختلفی وجود دارد ؛ حال شاید جالب باشد بدانید که یک آزمایش بسیار ساده ، می تواند میزان سلامت مو هایتان را تخمین بزند !

در پستانداران یک جزء به نام مو وجود دارد که روپوستی میباشد.
انسانی که مو داشته باشد یعنی حداقل سلامتی را دارد و مو را میتوان یکی از نشانه های سلامت دانست.

مو کاربردهای مختلفی دارد و بدن انسان تار موهایش نزدیک به پنج میلیون است که بین 100 تا 150 هزار تا از 5 میلیون مو ، در پوست سر انسان جایگذاری شده است.

آیا می دانید سلامت مو های سرتان چه میزان است ؟
شاید جواب این سوال از آنچه فکرش را می کنید به شما نزدیکتر باشد. می خواهیم آزمایشی را به شما آموزش دهیم که با انجام آن متوجه می شوید موهای سرتان در بهترین حالت قرار دارند یا باید مراقبت بیشتری از آنها بکنید.

این کار 10 ثانیه بیشتر وقتتان را نمی گیرد !

یک تار موی تمیز از سر خود بکنید و در یک لیوان آب بیندازید.اگر موی سرتان روی آب شناور ماند بدان معناست که موهای شما در شرایط خوبی قرار دارند و به اصطلاح سلامت مو های سر شما قابل قبول است ، اما اگر مو در آب فرو رفت و غرق شد مشکل پر منفذی مو دارید.

دلیل فرو رفتن مو در آب این است که آب توانسته به داخل پوشش مو نفوذ کند.

در این حالت مو سریع حالت جعدی به خود می گیرد و رنگش به سرعت محو می شود ( مولکوهای رنگ از موهایی که منافذ زیادی دارند سریعتر خارج می شوند )

برای مقابله با چنین مشکلی به صورت هفتگی از ماسک مو آبرسان حاوی لیپید های چرب و آمینوها استفاده کنید.

این ماسک ها می توانند لایه بیرونی موی سرتان را تقویت کنند تا موها نرمتر و با دوام تر شوند و کم کم سلامت مو به موهایتان بازگردد !

منبع : الودکتر

مرتبط ها

قالب خبری