جدیدترین مطالب امروز

مکمل های زینک برای افرادی که به این ماده معدنی نیاز دارند !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

مکمل های زینک برای افرادی که به این ماده معدنی نیاز دارند !

آیا شما هم جزو افرادی هستید که به دلایلی با کمبود زینک مواجه شده اید ؟ پس حتما بایستی به پزشک مراجعه کرده و با دستورالعمل مناسب ، به مصرف مکمل های این ماده معدنی بپردازید .

زینک چیست ؟

زینک ( Zinc یا Zin ) نام دیگر ” روی ” می باشد و یک ماده معدنی کمیاب است که اتفاقا ، بسیار هم برای بدن ضروریست و هر انسان سالمی برای سالم ماندن ، به آن نیاز خواهد داشت .

کسانی که اختلالات گوارشی دارند ممکن است در خطر دریافت نکردن زینک مواد غذایی به اندازه کافی باشند .

افراد با هر نوع اختلال گوارشی ، باید با پزشک خود مشورت کنند تا راه حل های مناسب از طریق مکمل ها و برنامه غذایی برایشان تجویز شود ، اما به صورت کلی این افراد باید غذاهای حاوی زینک ( روی ) در برنامه غذایی خود را افزایش دهند .

خانم های باردار و شیرده نیز بسیار در خطر کمبود زینک قرار دارند ؛ به همین دلیل این خانم ها از نیاز روزانه افراد معمولی ( ۸ میلی گرم ) باید بیشتر زینک دریافت کنند .

گیاه خواران نیز در خطر کمبود زینک هستند ، اما این افراد می توانند با خوردن جوانه حبوبات و غلات و یا خیساندن آنها مقدار جذب زینک را افزایش دهند ؛ همچنین این افراد می توانند مقدار غذای حاوی زینک خود را افزایش داده و آن را در کنار ویتامین C میل کنند تا باز هم جذب بهتری انجام شود .

جمعیت کهن سال نیز در خطر دریافت ناکافی زینک و یا جذب محدود آن قرار دارند و باید با مراجعه به پزشک ، ( در صورت کمبود ) به معالجه و درمان این مشکل بپردازند .

منبع : دکتر کرمانی

مرتبط ها

قالب خبری