جدیدترین مطالب امروز

مکان یوگا و اهمیت انتخاب بهترین مکان برای این ورزش ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

مکان یوگا و اهمیت انتخاب بهترین مکان برای این ورزش ؟

شاید به باور غلط برخی از افراد مکان مناسب برای ورزش کردن از اهمیت چندانی برخوردار نباشد ! ما در این مقاله قصد داریم به معرفی چند مکان یوگا بپردازیم و از اهمیت این موضوع بگوییم.

همانطوریکه میدانید ورزش یوگا بسیار مفید است ولی برای این ورزش بایستی مکان خوبی را درنظر بگیرید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

منظور از مکان یوگا چیست؟
مکان مناسب برای ورزش یوگا ، یعنی جای بسته ای نباشد و مکان آزاد باشد مثل بیرون از منزل ؛ یعنی هوا جریان داشته باشد.

در ادامه چند مکان یوگا را برای شما پیشنهاد میکنیم که بهترین مکانها برای انجام این ورزش است :

1 – کنار باغچه ، روی چمن و یا زیر درخت یکی از بهترین انتخاب ها برای مکان یوگا هستند. اگر در آپارتمان زندگی میکنید در کنار یک گلدان گل این تمرینات را انجام دهید زیرا با طبیعت بودن به یوگا انرژی بیشتری میدهد .

2 – ساحل دریا یکی دیگر از بهترین اماکن برای یوگا میباشد نسیم دریا صدای امواج و پرنده ها اثر ورزش شما را صد چندان میکند .

3 – انجام یوگا در تراس یا بالکن و شبهای پر ستاره زیر نور مهتاب روی پشت بام به شما حالی استثنایی میدهد .

4 – یکی دیگر از انتخاب های پیش رو برای مکان یوگا ، زیر دوش حمام آب گرم است ؛ بهتر است آب گرم را کمی باز کنید تا بخار شود و حرکاتی را که باعث لیز خوردنتان نشود با احتیاط انجام دهید. در اروپا و آمریکا کلاس های سطح بالای یوگا در بخار و حرارت بالا انجام میشود .

5 – پشت میز کارتان میتوانید نفس کشیدن های عمیق یوگا را تمرین کنید .

6 – صبح ها در آشپزخانه همانطور که مشغول آماده کردن صبحانه هستید حرکات بالا کشیدن شکم را تمرین کنید با انجام این حرکات هم از افتادگی شکم تان جلوگیری میکنید و هم این کار یکی از راه های درمان یبوست است .

منبع : بانوان

مرتبط ها

قالب خبری