مژه مگنتی و چگونگی استفاده از این ابزار زیبایی ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 29, 2018
مژه مگنتی و چگونگی استفاده از این ابزار زیبایی ؟

این روزها استفاده از مژه مگنتی یا همان مژه های مغناطیسی ، بواسطه تبلیغات در شبکه های مجازی و ماهواره ای در حال گسترش است که در ادامه بیشتر درباره آن خواهیم گفت .

در چند وقت اخیر در شبکه های اجتماعی اینفلوئنسرهای آرایشی و بهداشتی مژه هایی تحت عنوان مژه مگنتی یا مژه مغناطیسی یا حتی مژه آهنربایی معرفی شده اند که قصد داریم ببینیم این مژه ها که به شدت این روزها در حال معرفی آنها هستند ، دقیقا چه هستند و چه کاربردی دارند.

مژه مگنتی ( مژه مغناطیسی ) چیست ؟
یکی از مشکلات مژه های مصنوعی استفاده نسبتا دشوار و برخی عوارض اونهاست. بیشتر مژه های برای اتصال نیاز به چسب یا چیزهای مشابه دارند ، اما به راحتی و توسط خود شخص قابل استفاده است

استفاده از مژه مگنتی ( مژه مغناطیسی ) آسان است ؟
در میان روش های مثل استفاده از مژه های مصنوعی چسبی و یا کاشت مژه این پیشنهاد که یک نوع مژه مصنوعی با استفاده از خاصیت های آهنربایی و بدون هیچ دردسری قابل استفاده است کمی هیجان انگیز به نظر میرسد. مژه های مغناطیسی یا مژه مگنتی دیگر نیازی به چسب ندارند و همان طور که از نامش پیداست توسط مگنت ( خاصیت آهنربایی ) روی مژه قرار میگیرند. این مژه ها از دو قسمت مژه بالایی و مژه پایینی تشکیل شده است.

نحوه استفاده از مژه مگنتی :

قسمت بالایی مژه مگنتی که آهن ربای آن قسمت زیر است، روی مژه های اصلی قرار می گیرد و قسمت پایینی مژه مگنتی که آهن ربای آن بالای آن قرار دارد زیر مژه های اصلی قرار میگیرد و توسط مگنت موجود به هم متصل میشوند که البته این مژه ها ، انواع مختلفی دارند.

در مژه بالایی یک آهنربا در زیر آن قرار گرفته است که روی مژه های اصلی قرار می گیرد. در مژه پایینی هم در قسمت بالایی خاصیت آهنربایی قرار گرفته است. به خاطر وجود این خاصیت ها این مژه ها به راحتی و بدون چسب روی مژه های اصلی قرار میگیرند.

انواع مژه مگنتی :

با موی طبیعی
ابریشم طبیعی
ابریشم مصنوعی
گوشه چشمی
تک مگنتی
دو مگنتی

نکته ای که وجود دارد این است که مژه های تگ مگنتی چون کوچکتر هستند با یک مگنت به راحتی قابل اتصال هستند اما مژه های بزرگتر دو مگنتی هستند. ناگفته نماند که یک سری از مژه های سه مگنتی هم وجود دارند !

یک جایگزین خوب برای کاشت مژه و مژه مصنوعی ؟
عوارض ناشی از استفاده از چسب و همچنین مواد شیمیایی معمولا باعث ایجاد حساسیت چشمی و بیماری می شود ، درحالیکه شیوه اتصال مژه مگنتی به گونه ای است که این عوارض را به حداقل می رساند و امنیت چشم ها را بیشتر می کند.

مزایای مژه مگنتی :

تولید کنندگان ویژگی های این مژه های آهنربایی یا همان مژه های مگنت دار را این طور توصیف می کنند :

استفاده آسان
وزن سبک
قابلیت استفاده مجدد
بدون نیاز به چسب
بدون حساسیت
صرفه جویی از لحاظ مالی و زمانی

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :