جدیدترین مطالب امروز

مویز با سه خاصیت و ویژگی منحصر به فرد درمانی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

مویز با سه خاصیت و ویژگی منحصر به فرد درمانی !

آیا شما هم از مویز استفاده می کنید ؟ آیا مطلع هستید که مویز دارای سه خاصیت و ویژگی منحصر به فرد برای سلامتی افراد است ؟ لطفا به ادامه این مقاله توجه فرمایید !

همانطور که می دانید ، کشمش سیاه و یا همان مویز ، دارای خواص متعددی می باشد که در این مقاله از عطاری یک جم ، قصد داریم به سه خاصیت و ویژگی منحصر به فرد مویز ، اشاره ی کوتاهی داشته باشیم .

یکی از خواص جالب توجه مویز ، تقویت حافظه می باشد :

به گفته ی متخصصان تغذیه و رژیم غذایی ، مصرف 15 عدد مویز در یک روز ، به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان های فراوان ، موجب تقویت حافظه می گردد ، مخصوصا این روزها ، که فصل امتحانات دانش آموزان و دانشجویان نیز هست و مصرف این کشمش ، می تواند کمک مؤثری برای این افراد محسوب شود .

دومین خاصیت منحصر به فرد مویز ، خاصیت ضدسرطانی آن است :

مویز می تواند با سرطان نیز مقابله کند ، مصرف چند عدد مویز در روز ، می تواند از پیر شدن و همچنین سرطانی شدن سلول های بدن جلوگیری نماید و سلامتی بیشتری را به افراد هدیه کند .

و اما سومین خاصیت و شاید جالب ترین خاصیت مویز ، کاهش افسردگی است :

از آنجاییکه مویز ، باعث حفظ سلامت سلول های عصبی می شود ، برای کاهش دادن افسردگی نیز بسیار کارآمد است و می تواند موجب کاهش افسردگی در افراد گردد .

البته برای به مصرف رساندن مویز ، یک نکته ی کلیدی نیز وجود دارد و آن این است که وقتی می خواهید مویز را به مصرف برسانید ، به یاد داشته باشید که مویز را با دانه های درشت آن میل نمایید و همچنین به صورت کامل ، تمامی قسمت های این کشمش سیاه ، از جمله هسته ی آن را به خوبی بجوید .

ضمنا مصرف روزانه ی 5 تا 15 عدد مویز ، توصیه ی متخصصان این حوزه می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری