جدیدترین مطالب امروز

موهای خشک به مراتب آسیب پذیرتر هستند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

موهای خشک به مراتب آسیب پذیرتر هستند

موی انسان تحت شرایط آب و هوایی و… واکنش های مختلفی از خود نشان می دهد ، در این میان موهای خشک آسیب پذیرتر بوده و بیشتر تحت تاثیر شرایط جوی قرار می گیرند .

موها با جنسیت مختلف ، مراقبت های خاصی را می طلبند اما اگر بخواهیم به حساس ترین نوع آن ها اشاره کنیم ، باید از موهای خشک یاد کنیم . موهای خشک نسبت به دیگر انواع موها شکننده تر بوده و زودتر تحت تاثیر تغییرات منفی نظیر گرمای بیش از حد هوا یا آلودگی و… قرار می گیرند .

یکی از راه های مراقبت از موهای خشک ، استفاده از روغن های تقویت کننده می باشد ، مانند روغن زیتون که در صنعت تغذیه نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است . استفاده از انواع روغن ها برای تقویت مو شرایط خاصی را می طلبد ، به عنوان مثال حتما لازم است که موها خشک باشند چرا که همانطور که می دانید روغن در آب حل نمی شود و همین ویژگی سبب می شود که روغن به موهای خیس نفوذ نکرده و در نتیجه تاثیر مطلوب را از خود برجای نگذارد .

پیش از استفاده از روغن بهتر است موها را شانه کرده باشید و مدتی اندک از حمام کردن شما گذشته باشد ، حدود 2 سانتیمتر از ریشه مو را روغن نزده و خشک نگهدارید ، نگران زیاد چرب شدن موهایتان نباشید ، موها باید از روغن اشباع شوند مخصوصا در نواحی که موهای خشک آسیب بیشتری دیده اند . در نهایت لازم است اندکی به موهای خشک و آسیب دیده خود سشوار بگیرید ( با فاصله مناسب ) تا میزان روغن مورد نیاز به خوبی جذب موهایتان شود و باقیمانده را بعد از 45 تا نهایتا 2 ساعت ( برای تقوین بیشتر ساقه ها یک شبانه روز ) با یک حوله پاک کنید .

برای موهای خشک حتما لازم است از شامپوی مخصوص موهای خشک استفاده شود تا رطوبت و نرمی مورد نیاز مو را که در زمان شستشو از بین می رود به موها بازگرداند . عدم توجه و رسیدگی به موهای خشک می تواند رفته رفته شرایطی را بوجود بیاورد که سر شما شوره زده و ناراحتی های دیگری را نیز مانند شکستگی مو ، کدر شدن و… به خود ببیند .

برای پیشگیری و مراقبت از موها برای آنکه خشک و شکننده نشوند لازم است طی یک رژیم غذایی مناسب ویتامین های مورد نیاز را به بدن خود برسانید و همچنین از شستشوی مکرر موها خودداری کنید ، چرا که کلر موجود در آب هم می تواند سبب ایجاد حالت خشکی در موها شود .

مرتبط ها

قالب خبری