جدیدترین مطالب امروز

مواد مغذی را به غذای کودک خود بیفزایید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مواد مغذی را به غذای کودک خود بیفزایید

مغذی کردن غذای کودک بسیار مهم و ضروری می باشد زیرا باعث تامین املاح و ویتامین های بدن شده و به رشد کودک کمک می کند ، افزودن این مواد غذای کودک را مغذی می کند .

تهیه ی غذای مناسب برای کودکان لازم و ضروری است ، با اطلاع از یک سری نکات می توانید به راحتی هر غذایی را به ماده ی غذایی با انرژی کافی برای فرزندان خود تبدیل کنید و همچنین در انتخاب موادغذایی ، تغذیه ای مغذی را گردهم آورید .

کودکان از جهت فعالیت بسیار زیاد ( مخصوصا اگر مشکل خاصی نظیر بیماری داشته باشند ) و رشد سریع اندام ها ، نیاز به غذایی مغذی دارند . غذای مغذی به این معنا است که یکسری مواد مهم و اصلی به واسطه ی این مواد به بدن وارد می شوند و در عین حال باید انرژی کافی را برای فعالیت و جنب و جوش روزانه به کودک برساند .

برای اینکه انرژی کافی را در غذای کودک گردهم آورید ، از افزودن مواد با انرژی بالا استفاده کنید ، به عنوان مثال انواع روغن های خوراکی ( بهداشتی و سالم ) و حتی کره ی آب شده به غذا بزنید . برای این منظور از آرد هم می توانید استفاده کنید ، این نکته را در نظر بگیرید که بخش عمده ای از غذای اصلی اکثر افراد با فعالیت شدید روزانه را نان تشکیل می دهد و از این رو می توان نتیجه گرفت که انرژی بدن کودک تامین می شود .

اما برای مغذی کردن غذای فرزندتان چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

مهم ترین گروهی که باید در غذای کودک وجود داشته باشند پروتئین ها و املاح ضروری بدن می باشند ، در صورتی که یک ماده ی غذایی حاوی ویتامین و املاح ضروری کودک و همچنین پروتئن کافی باشد می توان گفت آن غذا برای کودک مغذی است .

به عنوان یک غذای مغذی برای کودک می توان به برنج ( به صورت دمی یا همان کته ) همراه با ماست اشاره کرد . اضافه کردن گوشت مرغ ، ماهی و… نیز غذای کودک را مغذی می کند مخصوصا ماهی سالمون ؛ از افزودن جوانه ی انواع غلات ها به غذای کودک نیز می توانید بهره ببرید .

حبوبات ، تخم مرغ و سیب زمینی از جمله مواد مغذی دیگر برای کودک به شمار می روند . توجه داشته باشید که اکثر موادغذایی نام برده شده به شرط حل شدن در آب می توانند برای بدن مغذی باشند ، در نتیجه توجه به این نکته که کودک آب کافی را به بدن خود برساند بسیار ضروری می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری