جدیدترین مطالب امروز

منیزیم مکمل ساخت دارو های افزایش دهنده ی قد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

منیزیم مکمل ساخت دارو های افزایش دهنده ی قد

متاسفانه کمبود منزیم در افراد دیابتی و اشخاصی که دچار میگرن هستند بیشتر به چشم می خورد ، منیزیم در ساختمان استخوانی در نتیجه افزایش قد بسیار تاثیرگذار است .

منیزیم از املاح معدنی موجود در بدن می باشد که همانطور که وجود آن باعث تنظیم یکسری فعالیت های درون بدنی می شود ( عملکرد صحیح قلب و… ) عدم وجود آن نیز روند کارکرد اندام داخلی را دستخوش تغییر می کند .

در بین تمام تاثیراتی که منیزیم بر بدن می گذارد نظیر شکل گیری استخوان ها ، کمک به جذب هرچه بهتر پتاسیم ، کلسیم و… چیزی که تبدیل به بارزترین ویژگی منزیم شده است تولید انرژی می باشد . وجود کافی و به اندازه ی منیزیم در بدن مانع از ایجاد ضعف و خستگی در بدن می شود و با بالا بردن قدرت بدنی ، کمک می کند که کارهای روزانه ، ورزش کردن و دیگر فعالیت هایی که نیازمند انرژی هستند با سهولت انجام شوند .

منیزیم درد و ناراحتی های پیش از قاعدگی را تسکین می بخشد ؛ در مقابل دارو هایی نظیر انسولین واکنش مثبت نشان داده و به نوعی کنترل کننده ی قند خون است به همین دلیل وجود منیزیم به حد کافی در بیماران دیابتی بسیار مهم است و البته باید گفت متاسفانه دفع منیزیم در بیماران دیابتی افزایش یافته و اغلب افراد دیابتی با کمبود منیزیم مواجه هستند .

با توجه به نقش مهم منیزیم در بدن و کمبود این عنصر در شرایطی خاص ، منیزیم در اشکال مختلف دارویی برای مصارف گوناگون در داروخانه ها توزیع می شود ، مثلا منیزیم به شکل مایع جهت تزریق همچنین شربت و قرص منیزیم . برای جبران کمبود منیزیم در بدن می توان روزانه یک عدد قرص منیزیم را به همراه غذا و یا مطابق با تجویز پزشک مصرف کرد ، البته در شرایطی خاص مصرف منیزیم بسیار مهم است مثلا دوران بارداری یا شیردهی .

استفاده از قرص های منیزیم و تامین منیزیم مورد نیاز بدن در کاهش شدت و تعداد حملات میگرن موثر است ، دفع منیزیم در افرادی که دچار حملات میگرنی می شوند نیز مانند افراد دیابتی بیشتر مشاهده می شود .

منیزیم فشار خون را در محدوده ی نرمال نگهداشته و ریتم طبیعی ضربان قلب را حفظ می کند ، از دیگز نقش های مهم منیزیم حفظ سلامت استخوان ها است به این شکل که منیزیم برای تشکیل کریستال های آلی استخوان ضرورت داشته و به حفظ تراکم استخوان ها کمک می کند .

اگر از مصرف کننده های منیزیم هستید ، بسته ی دارویی خود را دور از دسترس کودکان و در جایی خنک و خشک نگهداری کنید ، لازم به ذکر است که باید از نگهداری قرص منیزیم در یخچال جدا خودداری کرد .

مرتبط ها

قالب خبری