جدیدترین مطالب امروز

منیزیم ماده ای معدنی و ضروری برای بدن انسان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

منیزیم ماده ای معدنی و ضروری برای بدن انسان

در این مقاله از بخش داروخانه یک جم ، می خواهیم شما را با ماده ای معدنی و البته بسیار حیاتی برای بدن آشنا کنیم . ماده ای دارویی ، به نام منیزیم !

منیزیم یکی از ضروری ترین مواد معدنی لازم برای بدن محسوب می شود ، این ماده ی معدنی مملوء از خاصیت ، در بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی نقش بسیار مهمی دارد و به جرأت می توان گفت منیزیم در 60 درصد از استخوان ، 27 درصد عضلات و 13 درصد ترکیبات بدن وجود دارد ، همچنین می توان گفت ارتباط منیزیم با اکثر بیماری ها به اثبات رسیده است .

افراد سالمند و یا کسانی که به بیماری هایی از قبیل : مشکلات گوارشی ، سوء هاضمه ، ناراحتی های کلیوی ، اسهال مزمن و سوء تغذیه دچار شدند ، احتمال به وجود آمدن کمبود منیزیم در بدنشان بسیار است ؛ این عمل در مورد کسانی که رژیم های خود سرانه و بدون دستور پزشک می گیرند هم ، صدق می کند .

البته لازم به ذکر است کمبود منیزیم از یک راه دیگر هم به وجود می آید ، به نظر شما این راه چیست ؟ اگر می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید لطفا به ادامه ی مطلب بپردازید .

کمبود منیزیم در افرادی که از بعضی از داروهای شمیایی استفاده می کنند به چشم می خورد ، داروهایی همانند : آنتی بیوتیک ها ، داروهای ضد اسید ، ضد انعقاد و ضد مالاریا ؛ البته در بعضی از مواقع ممکن است بدن به خودش ضربه بزند ، چگونه ؟ با افزایش عناصرهایی مانند آهن ، روی و کلسیم بدن مجبور می شود از مقدار منیزیم کاهش دهد و این اصلا برای بدن خوب نیست .

کمبود منیزیم می تواند باعث پدید آمدن بیماری هایی از قبیل : بیماری های قلبی و عروقی ، اختلالات متابولیکی ، پوکی استخوان و دیابت ( از نوع دوم ) شود .

اگر می خواهید دچار کمبود منیزیم ، این تجربه دردناک نشوید ، می توانید برای افزایش منیزیم موجود دربدن البته به مقدار کافی ، از این مواد مصرف کنید :

1ـ برگ های سبز همانند اسفناج و کلم بروکلی

2ـ غلات

3ـ حبوبات

4ـ مغزهای مواد خوراکی ( از همه مهم تر مغزبادام )

مرتبط ها

قالب خبری