جدیدترین مطالب امروز

منگوستین و طعم این میوه شگفت انگیز گرمسیری

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

منگوستین و طعم این میوه شگفت انگیز گرمسیری

در این مقاله قصد داریم شما را با نوعی میوه شگفت انگیز گرمسیری تحت عنوان منگوستین آشنا کنیم ؛ برای شناخت بهتر ملکه میوه ها و تجربه طعم دلپذیر آن ما را همراهی کنید.

منگوستین یا ترگیل از میوه های عجیب و غریب گرمسیری است که به نواحی جنوب شرقی آسیا تعلق داشته و امروزه در نواحی گرمسیری نقاط مختلف دنیا یافت می شود.

این میوه ظاهر دوست داشتنی دارد و اکثر مردم با دیدن آن یا شنیدن نام منگوستین ، درباره طعم و مزه آن کنجکاو می شوند.

طعم و مزه منگوستین :

منگوستین از آن اسم های عجیب و غریب است که وقتی اولین بار آن را می شنویم دوست داریم طعم آن را بچشیم، به خصوص این که ابتدای این کلمه شبیه کلمه لاتین انبه یعنی مانگو می باشد و بسیاری از افراد گمان می کنند طعم این دو میوه باید شباهت هایی با هم داشته باشد اما این طور نیست.

طعم گوشت منگوستین ترکیبی ترش و شیرین از طعم های هلو، توت فرنگی و لیچی است و عصاره وانیلی خوشمزه موجود در آن، مزه این میوه را واقعا دلپذیر کرده است.

در واقع منگوستین یکی از خوشمزه ترین میوه های دنیا است که طعم آن با هیچ میوه ای قابل مقایسه نیست، به همین دلیل لقب ملکه میوه ها به آن داده اند. کافیست یک بار طعم بی نظیر آن را بچشید تا منظورمان را متوجه شوید!

بافت منگوستین :

منگوستین بافت آب دار، نرم و سبک دارد و از این نظر می توان آن را با میوه لیچی مقایسه کرد اما اگر تا به حال لیچی نخورده اید می توانید یک میوه نرم مانند هلو را تصور کنید.

وقتی این میوه را گاز می زنید هیچ سفتی یا سختی در پوست آن احساس نمی کنید و بافت آن بسیار لطیف و دلپذیر است.

نحوه تشخیص منگوستین رسیده :

منگوستین طی فرایند بلوغ از رنگ زرد و ارغوانی به رنگ بنفش پر رنگ تغییر می کند.

خوشبختانه هنگام خرید این میوه به راحتی می توان با نگاه کردن به رنگ بنفش آن که بسیار شبیه رنگ بادمجان است به رسیده بودن آن پی برد.

منگوستین خوب کمی سفت است، اگر قصد خرید این میوه را دارید سعی کنید میوه هایی که ساقه سبز دارند انتخاب کرده و از میوه هایی که ساقه خشک دارند اجتناب کنید.

بعد از خرید، میوه را در یخچال یا دمای اتاق نگهداری کنید تا تازه بماند اما حتما طی چند روز مصرف کنید زیرا به سرعت ظاهرش تغییر می کند.

آیا پوست منگوستین خوراکی است؟

از آن جا که پوست منگوستین سفت و فیبری است ممکن است خوردن آن چندان خوشایند نباشد، در واقع این گوشت داخل منگوستین است که همه مردم عاشقش می شوند نه پوست آن!

با این حال پوست این میوه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد و می توانید آن را داخل چای یا به صورت پودر مصرف کنید.

منبع : thrivecuisine

مرتبط ها

قالب خبری