جدیدترین مطالب امروز

مغز همسر خود را به طور حرفه ای بخوانید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

مغز همسر خود را به طور حرفه ای بخوانید

پیش از آنکه کار به جای باریک بکشد و سوء تفاهم ها به حداکثر برسند ، اولین شخصی باشید که مغز همسر خود را می خواند و زندگی اش را از بحران نجات می دهد .

خواندن مغز افراد کار راحتی نیست ، شاید تا کنون به تست های سرگرم کننده در این خصوص برخورده باشید و به رابطه ی مابین پاسخ و راه حل توجه نکرده باشید ؛ نتیجه ی چنین عملی هرچند در یک لحظه سرگرم کننده است اما شاید کنجکاوی یا… موجب کلافگی شما شود . دقیقا همین مراحل با اندکی تفاوت نیز در زندگی زناشویی وجود دارد .

اگر رفتار همسر شما به گونه ای نیست که انتظارش را دارید و یا واکنش او برداشت متفاوت از نیتش را برای شما به همراه دارد وقت آن رسیده که مغز همسرتان را بخوانید ! برای این کار تنها باید یک سری خصوصیا اخلاقی که از طرز تفکر کلی عمومی مردها نشات می گیرد را بدانید .

ابتدا نکته ای را در مورد بحث برانگیزترین جمله بدانید ، هیچکس نمی تواند به طور کامل عادت های شخصی خود را کنار بگذارد و درواقع چنین امری به مرحله تایید هم نرسیده است چه برسد به توقع درخصوص اجرای آن ! شما باید شریک زندگی خود را با همان تفاوت هایی که دارد به همان شکل که هست بپذیرید و همانطور که به منیت خود احترام می گذارید برای شخصیت وی نیز ارزش قائل شوید ، در راستای این امر طرفین باید تلاش کنند عادات شخصی و ویژگی های فردیشان ، باعث رنجش طرف دوم نشده و تفاوت ها را در سطح طبیعی کنترل کنند ، به پذیرش چنین واقعیتی و رفتار صحیح در مقابل آن در اصطلاح فرهنگ خودمان ” نیم من شدن ” می گوییم .

اگر بند بالا را قبول کرده اید و همچنان سعی بر تغییر مرد زندگی خود ندارید ، به سراغ اسکن مغز همسرتان می رویم ! واقعا در مغز مرد ها چه می گذرد و عملکرد آن در خصوص یک موضوع مشترک در مقایسه با یک زن چگونه است ؟

حتما شنیده اید که گاهی خون به مغز نمی رسد !؟ این موضوع در مورد مردها واقعا صدق می کند ! پیش از آنکه از این طعنه دلخور شوید ادامه بحث را با ما همراه باشید : زمانی که یک خانم قسمتی از مغز خود را بکار می گیرد مابقی بخش ها نیز شروع به فعالیت می کنند ، اما در مورد مردها موضوع کاملا متفاوت است و با فعال شدن بخشی از مغز ، خون رسانی به همان قسمت شدت گرفته و بقیه ی بخش ها تا زمانی که احتیاج نباشد غیرفعال بوده و خون کمتری برای فعالیت دریافت می کنند !

عمده تفاوت های میان زن و مرد به همین نکته بر می گردد ، میل به سخن گفتن خانم ها ، سکوت مطلق مردها در رویارویی با مشکلات و… که باعث سوء تعبیر ما از همسرمان می شود همگی به نحوه ی فعالیت مغز ما بر می گردد ؛ درنتیجه فراموش کردن مسائلی در دید مرد جزئی و بهانه گیری های خانم ها و متهم کردن همسرشان آغاز می شود…

تنها راه حلی که وجود دارد پذیرش تفاوت ها و رفتار مناسب در مقابل آن ها است ، زن ها باید حرف بزنند و به این طریق استرس روزانه خود را کاهش دهند ، این استرس به هیچ شکل دیگری تخلیه نمی شود ؛ اگر از شما گله می کند و یا دلخوری های گذشته را یادآور می شود به هیچ عنوان قصد کدورت و کینه توزی ندارد !

مرد ها نیز اگر هستی دگرگون شود نمی توانند مانند یک زن تمامی کارها را به خاطر بسپارند ، پس بگذارید ساعاتی را برای خودش آرام بنشیند و مطمئن باشید در ذهن او شخصی جز شما برای فکر کردن وجود ندارد .

مرتبط ها

قالب خبری