جدیدترین مطالب امروز

معراجی ها از بخش نظرسنجی مردمی حذف نمیشود

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

معراجی ها از بخش نظرسنجی مردمی حذف نمیشود

معراجی ها ساخته ده نمکی که در ابتدا گفته شده بود کمتر از 13 سانس نمایش دارد بالاخره با پیش بینی نمایش بیش از 18 سانس، مجوز شرکت دربخش نظرسنجی مردمی را گرفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اگر فیلمی تا پایان روز 15بهمن ماه در سینما های مردمی اکران نشود به صورت خود به خودی از گردونه نظر سنجی مردمی به استناد تبصره ماده ۴ شیوه نامه ضوابط جمع آوری و جمع بندی آرا تماشاگران حذف شده و ارزیابی نخواهد شد.
در همین راستا برخی خبرگزاریها، عدم حضور فیلم معراجی ها را در نظرسنجی مردمی تیتر کرده بودند و به گفته ی آنها به دلیل محدودیت در تعداد نمایش حذف این فیلم را از آرای مردمی خبرساز کرده بودند.
بخشی از گفته های سید محسن هاشمی ( مدیر اجرایی ستاد آمار مردمی جشنواره‌ ی فیلم فجر ) به نقل از نماینده :
مدیر اجرایی ستاد آمار مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر در پاسخ به اینکه چرا در روز ۱۳ بهمن ماه برخی از سانس‌ های « سودای سیمرغ » از رای ‌گیری آمار مردمی حذف شد، توضیح داد: همانطور که طبق اطلاعیه‌ ای به آگاهی ذی نفعان ( مردمان و تهیه‌کنندگان ) رساندیم، در بررسی جدول نمایش مشخص شد که به دلیل محدودیت‌های نوبت های نمایش برخی از فیلم‌ های پراقبال از سانس ساعت ۱۴ به بعد بوده است‌ و از سوی دیگر از آنجایی که با مشاور محترم نمونه‌ گیری مشورت کردیم برای اجرای درست نظرسنجی مردمی ضرورت داشت که شرایط نمایش در روز و سانس‌ها، کاملا برای همه فیلم‌ های « سودای سیمرغ » مساوی باشد بنابراین به جای ۱۸ نوبت خوشه چینی ،‌ ۱۳ نوبت رای گیری انجام می‌شود. ( پنج نوبت حذف می‌شود. )
او در پاسخ به اینکه این ۱۳ نوبت چگونه انجام خواهد شد‌، گفت: دو نوبت زیر سانس ساعت ۱۶ و ۶ نوبت از ۱۶ تا ۲۰ و پنج نوبت از ساعت ۲۰ به بعد انجام خواهد شد.
این مسئول در پاسخ به این سئوال که آیا فیلمی در بخش سودای سیمرغ هست که در نظرسنجی به حساب نیاید، اذعان داشت: بله فیلم « معراجی‌ها » به دلیل اینکه کمتر از ۱۳ سانس نمایش دارد، نمی‌تواند در این نظرسنجی به حساب آید.
هاشمی در پاسخ به اینکه چگونه به این اعداد رسیده‌ است، تصریح کرد: این اعداد براساس کمینه‌ ی ( حداقل )،‌ نمایش فیلم‌ ها استخراج شده است چون براساس آنچه اعلام شده است همه فیلم‌ ها دست‌ کم ۵ نوبت نمایش سانس ۲۰ به بعد دارند، بر همین مبنا و به منظور عدالت نظرسنجی فیلم در سانس ‌های کم اقبال ،‌ میانه‌ و خوش اقبال اعداد یاد شده لحاظ شده است.
وی همچنین ادامه داد: بدین ترتیب از ۱۳ بهمن ماه برخی از نوبت‌ های نمایش را نظرسنجی نخواهیم کرد و تمرکزمان بر سینماهایی است که اقبال زیادی دارند همچون سینماهای « ملت ‌» ، « آزادی ‌» ، « استقلال » ،‌ « فلسطین » و « فرهنگ ».
بعد از تمامی این صحبتها که به بخشی از آن اشاره شد، بالاخره دفتر جشنواره با ابلاغ جدول نمایش فیلم معراجی ها به ستاد برگزاری آرا مردمی، به گمانه زنی ها پایان داد و حضور این فیلم را با پیش بینی بیش از 18 نمایش، در بخش آرا مردمی خبر داد.
فرصت را مغتنم میشماریم و یادی میکنیم از گروه جلوه های ویژه ی این فیلم، که در حین آماده سازی صحنه های فیلم، در واقعیت معراجی شدند و نامشان ماندگار شد.

مرتبط ها

قالب خبری