جدیدترین مطالب امروز

مصرف میوه و سبزیجات مانعی برای مرگ زودرس

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مصرف میوه و سبزیجات مانعی برای مرگ زودرس

از گذشته های دور به مصرف میوه و سبزیجات ، بسیار تأکید شده است و روز به روز تعداد زیادتری از مردم ، به اهمیت استفاده از این دو ، بیشتر پی برده اند .

بیایید به مصرف میوه و سبزیجات به عنوان یک ایده ی سلامتی نگاه کنیم ! اگر ایده ای جدید به ذهنتان برسد که از همه لحاظ برای شما سود داشته باشد و قادر به انجام آن باشید ، آیا حاضرید به بخت خود پشت پا بزنید ؟

مصرف میوه و سبزیجات هم درست شبیه به یک ایده ی ناب است ، ایده ای که سلامتی شما را تا حد چشمگیری تضمین میکند و از بیماریهای قلبی و مرگ های زودرس جلوگیری میکند .

اثرات محافظتی مصرف میوه و سبزیجات به قدری زیاد است که در وعده های غدایی مختلف در روز به آن توصیه شده است و پزشکان زیادی از سراسر دنیا طبق تحقیقات مختلفی که انجام داده اند ، دریافته اند که افرادی که به طور مستمر و منظم از مصرف میوه و سبزیجات استقبال میکنند و در وعده های غذایی خود ( حداقل یک وعده در روز ) مصرف این دو ماده ی ارزشمند را گنجانده اند ، در مقایسه با سایر افرادی که مصرف میوه و سبزیجات مناسبی ندارند و یا اصلا نمیخورند ، حدود 5% کمتر به مرگ به علل مختلف گرفتار میشوند .

از آنجاییکه رعایت اعتدال یکی از قوانین مهم سلامتی است ، این نکته هم نباید فراموش شود که مصرف بی رویه ی میوه و سبزیجات ( بیش از 5 بار در روز ) نه تنها سود اضافی نصیب بدنتان نخواهد کرد ، بلکه ممکن است تبعات جبران ناپذیری هم برای شما داشته باشد .

مصرف میوه و سبزیجات به دلیل دارا بودن ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر و مواد شیمیایی گیاهی موجود در آنها ، چربی خون و فشار خون را نیز بهبود می بخشد و کاهش مقاومت به انسولین و التهاب مزمن را سبب خواهد شد .

این را به خاطر داشته باشید که مصرف میوه و سبزیجات ، معجزه نمیکند ، بلکه راهکاری مفید برای پیشگیری قبل از درمان است ، به همین خاطر افرادی که از سیگار و یا الکل استفاده میکنند ، با مصرف میوه و سبزیجات نمیتوانند کمک زیادی به سلامتی خود بکنند و به عبارت دیگر اینگونه افراد به دلیل عادات غذایی بعضا اشتباه ، از بیماریهای قلبی و مرگ زودرس نمیتوانند در امان باشند ، حتی با مصرف میوه و سبزیجات !

متأسفانه متوسط مصرف میوه و سبزیجات در جمعیت عمومی دنیا ، بسیار کمتر از 5 وعده در روز است ، پس هنوز میتوان سرمایه گذاریهای مختلف برای توصیه به مصرف میوه و سبزیجات را در دستور کار قرار داد تا یک آشتی سالم و دلپذیری برای رژیم غذایی افراد اتفاق بیفتد .

مرتبط ها

قالب خبری