جدیدترین مطالب امروز

مصرف میوه در نوجوانی و ارتباط آن با سرطان سینه

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مصرف میوه در نوجوانی و ارتباط آن با سرطان سینه

شاید عنوان این مطلب ، سئوال برانگیز باشد که مصرف میوه چه ارتباطی می تواند با سرطان سینه داشته باشد ؟ در این مقاله از یک جم ، به این سئوال پاسخ خواهیم داد .

به طور کلی مصرف میوه یک اصل بسیار مهم در سبک زندگی سالم از لحاظ تغذیه ای می باشد و تقریبا می شود گفت که تمامی پزشکان به طور واحد ، با تأثیر بسیار زیاد مصرف میوه و سلامتی موافقند .

تأثیر مصرف میوه در سلامتی ، به همین جا ختم نمیشود و میتوان آن را در رده های تأثیرگذاری بالاتری مشاهده کرد .

شاید جالب باشد بدانید ، به تازگی و طبق تحقیقات پژوهشگران ، ارتباط زیادی بین خوردن میوه و سرطان سینه در بانوان پیدا شده ، طوریکه طبق این تحقیقات مشخص شده ، دختران جوان و نوجوانی که در طول این دوره از زندگی خود ، مصرف میوه را به درستی و به میزان کافی انجام میدهند ، در دوران میانسالی ، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار میگیرند .

در مطالعه ای که در دانشگاه هاروارد ایالات متحده ی آمریکا انجام گرفته ، مشخص شده است که مصرف روزانه ی میوه هایی نظیر : سیب ، موز و انگور در طول نوجوانی ، ارتباط بسیار قوی با کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه دارد ، به عنوان مثال اگر در طول یک روز ، 3 وعده از میوه های ذکر شده مورد مصرف قرار گیرد ، در مقایسه با مصرف نیم وعده ی آنها در روز ، باعث کاهش 25 درصدی ابتلا به سرطان در میانسالی می گردد .

همچنین طبق همین تحقیقات مشخص شده که مصرف پرتقال و کلم پیچ هم باعث می شود که زنان ، در دوران میانسالی تا حد زیادی در مقابل سرطان سینه ، بیمه شوند .

البته نکته ی قابل توجهی که در این تحقیقات به چشم میخورد ، این است که مصرف آبمیوه ، چنین فوایدی که مصرف خود میوه دارد را نداشته و ارتباط چندانی با سرطان سینه ندارد .

مرتبط ها

قالب خبری