جدیدترین مطالب امروز

مصرف مواد مخدر تقلبی و تبعاتی که به دنبال دارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مصرف مواد مخدر تقلبی و تبعاتی که به دنبال دارد !

مضرات مصرف مواد مخدر به هر شکل و عنوانی که باشد ، بر هیچ کس پوشیده نیست ؛ حال اگر این افیون ، تحت عنوان مواد مخدر تقلبی استعمال شود ، چه فاجعه ای رخ خواهد داد ؟

با توجه به عنوان و خلاصه مقاله ی امروز ، حتما متوجه شده اید که مبحث این مقاله از یک جم ، درخصوص استعمال مواد مخدر تقلبی و تبعات و فجایع آن است ، تبعاتی گسترده که به راحتی می تواند جان مصرف کنندگان اینگونه مواد را به بازی بگیرد .

اگر آگاهی افراد در زمینه ی مواد مخدر زیادتر گردد و با طرز ساخت و مواد به کار رفته در هر نوع ماده ی مخدر صنعتی و سنتی و به خصوص مواد مخدر تقلبی ، آشنایی پیدا کنند ، مطمئنا هیچ تمایلی به تجربه کردن هیچ نوع ماده ی مخدری نخواهند داشت .

به عنوان مثال ، طبق هشداری که چندی پیش ، وزارت بهداشت درخصوص مواد سازنده ی تریاک های تقلبی داده بود ، مشخص شد که این ماده از دسته ی مواد مخدر تقلبی از ترکیباتی چون : فضولات حیوان و انسان ، جگر مرغ ، سوخته ی نان سنگک ، استات سرب “نوعی ترکیب شیمیایی که با شکل ظاهری پودر و بلورهای بی رنگ است ” آرد نخودچی و… تشکیل شده است که به دنبال مصرف آن و به دلیل وجود سرب در این تریاک های آلوده ، عوارض و بیماری هایی نظیر : کاهش اشتها ، تهوع ، استفراغ ، یبوست و دردهای کولیکی در ناحیه ی شکم ( به طور عمده در ناحیه ی دور ناف ) به سراغ افراد می رود که در نتیجه به سردرد ، خواب آلودگی ، بی ‌قراری ، گیجی ، کاهش سطح هوشیاری ، تشنج و حتی اغما منتهی می گردد !

طبق ارزیابی آزمایشگاهی که توسط برخی از مسئولین وزارت بهداشت ، درخصوص مواد مخدر تقلبی ، آنهم از نوع تریاک صورت گرفته ، مشخص شده است که کم خونی و افزایش سطح سرب خون در افراد هم در نتیجه ی مصرف این نوع ماده ی مخدر ناخالص و تقلبی بوده است ، که در همین راستا ، اقداماتی نیز برای کنترل و مهار این معضل از سوی وزارت بهداشت به سرانجام رسید .

در انتها لازم است نکته ای مهم را نیز به والدین کودکانی متذکر شویم که به دلیل ناآگاهی ، تریاک و یا مشتقات آن را با هدف استفاده ی دارویی ، به کودکانشان می خورانند :

والدین محترم ، آگاه باشید که استفاده از تریاک و مشقات آن با هدف استفاده ی دارویی کودکان ، می تواند باعث مسمومیت و حتی مرگ کودک دلبندتان شود !

لطفا سلامتی خود و خانواده تان را با مصرف هیچگونه ماده ی مخدر و بالاخص مواد مخدر تقلبی به خطر نیاندازید .

مرتبط ها

قالب خبری