جدیدترین مطالب امروز

مصرف مفنامیک اسید راهی برای کمک به درمان آلزایمر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

مصرف مفنامیک اسید راهی برای کمک به درمان آلزایمر

مفنامیک اسید مسکنی شناخته شده برای تسکین اکثر دردهاست ؛ مقاله ی امروز درباره ی خاصیت تازه کشف شده این دارو می باشد ، برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه ی این مقاله توجه کنید .

به طور حتم تا به حال از مفنامیک اسید استفاده کرده اید و می دانید تا چه حد برای تسکین درد مفید است .

ما در این مقاله از داروخانه یک جم ، قصد نداریم در مورد خواص درمانی این دارو صحبت کنیم ، بلکه می خواهیم درخصوص توانایی تازه کشف شده ی این دارو به بحث و گفتگو بپردازیم .

خاصیت درمان و یا کمک به درمان آلزایمر ؛ البته در این جا یک نکته ی بسیار مهم وجود دارد ؛ هنوز این خاصیت مفنامیک اسید به طور کامل اثبات نشده است و در مرحله ی تحقیق و بررسی می باشد .

موش های ترنس اولین حیواناتی بودند که از این خاصیت مفنامیک اسید بهره بردند البته به عنوان موش آزمایشگاهی ؛ موش های ترنس به موش های گفته می شود که دارای ژنتیک دستکاری شده باشند ، به نظر شما چرا ژنتیک این موش ها دستکاری شد ؟ برای ایجاد آلزایمر ، ( پاسخی از طرف سرپرست تیم تحقیقاتی این پژوهش علمی . )

طبق اطلاعات به ثبت رسیده از این پروژه ی علمی ، محققان با قرار دادن ریز پمپهایی در زیر پوست تمامی این موش ها که تعدادشان به 20 عدد می رسید ، نتیجه ای جالب و شگفت انگیز کسب کردند .

محققان بعد از تقسیم موش ها به دوگروه مساوی ، درمان آلزایمر را شروع کردند ؛ در گروه اول ماده ی مصرفی برای درمان ، مفنامیک اسید بود اما در گروه دوم داروهای دیگری برای درمان استفاده می شد ؛ این داروها از طریق ریز پمپهای زیر پوست وارد بدن موش ها می شد البته در یک زمان مشخص شده .

موش های ترنس ، یک ماه مجبور به مصرف این داروها بودند اما بعد از یک ماه دوره ی درمان به پایان رسید و حالا نوبت آزمایش ها بود ؛ نتایج واقعا خوب بود ، موش هایی که از مفنامیک اسید استفاده کرده بودند تقریبا خوب شده بودند ولی در گروهی که از داروهای دیگر استفاده می کردند هیچ تغییری مشاهده نمی شد .

محققان بعد از پایان پروژه به این نتیجه رسیدند که التهاب می تواند یکی از مهم ترین دلایل پدید آمدن و افزایش میزان آلزایمر باشد .

مفنامیک اسید یک نمونه از بهترین داروها برای درمان تقریبی آلزایمر محسوب می شود زیرا این دارو می تواند مانع از تخریب سلول های مغز توسط NLRP۳ شود .

مرتبط ها

قالب خبری