جدیدترین مطالب امروز

مصرف قهوه ایتالیایی چه مزایایی را به همراه دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مصرف قهوه ایتالیایی چه مزایایی را به همراه دارد ؟

قهوه ایتالیایی یا همان اسپرسوی معروف ، از شهرت زیادی در جهان ، به خصوص ایران برخوردار است و طرفداران زیادی را به سمت خود می کشد ؛ اما آیا مصرف آن مزایایی هم دارد ؟

برای پاسخ به سئوال بالا ، به نتیجه ی مطالعات محققان ایتالیایی رجوع میکنیم .

در همین ابتدا یک توصیه به افراد علاقه مند به مصرف قهوه خواهیم داشت و آن اینکه سعی کنید حتی المقدور از قهوه ایتالیایی استفاده نمایید و به سبک ایتالیایی ، قهوه را تهیه کنید ، تا از مزایای بیشتر قهوه بهره مند گردید .

محققین به تازگی از ویژگی های قهوه ایتالیایی برای افزایش سلامت پروستات آقایان یافته های جالبی به دست آورده اند .

نوشیدن قهوه شاید در ایران مانند محبوبیت چای رواج نداشته باشد اما هرروز شاهد اخبار خوبی از تأثیر مثبت آن بر بیماری های جسمی هستیم ، البته سبک و نحوه تهیه قهوه بسیار مهم است ، تا جایی که محققان به آقایان توصیه می کنند برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات ، قهوه ایتالیایی بنوشند.

نوشیدن سه فنجان یا بیشتر از قهوه ایتالیایی در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان مؤثر است ، این نوع قهوه با فشار بالا ، بدون فیلتر و با آب بسیار داغ و پرحرارت تهیه می شود.

مطالعه ای که محققان آزمایشگاه همه گیر شناسی غذایی و مولکولی در ایتالیا انجام شد درصدد بود تا دیدگاه شفافی در مورد کافئین و سرطان پروستات ارائه کند. به گزارش جامعه سرطان آمریکا از هر ۷ مرد ۱ مرد مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شده اند که این بیماری را به شایع ترین سرطان در میان مردان ایالات متحده تبدیل کرده است.

در این مطالعه ۷۰۰۰ مرد ساکن مولیزه در جنوب ایتالیا شرکت کردند و دانشمندان با رصد کردن مصرف کافئین توسط آن‌ها و نرخ سرطان پروستات به مدت چهار سال متوجه شدند کسانی که بیش از سه فنجان در روز قهوه ایتالیایی مصرف کرده بودند در مقایسه با مردانی که کمتر از این مقدار قهوه نوشیده بودند ۵۳ درصد کمتر در معرض ریسک پایین تری برای پیشرفت سرطان پروستات قرار داشتند.

دانشمندان علاوه بر این، تأثیر عصاره قهوه ایتالیایی کافئین دار و بدون کافئین را نیز بر سلول های سرطان پروستات در آزمایشگاه بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که عصاره قهوه کافئین دار انتشار سلول های سرطانی را کم کرد. درواقع تأثیر مثبت قهوه ایتالیایی در میان شرکت کنندگان بیش از هر ماده دیگری به خاطر وجود کافئین در قهوه است.

از سوی دیگر این مطالعه در جامعه ایتالیا که فرهنگ قهوه در میان مردمانش بسیار رایج است انجام شده است. درواقع تنها مقدار قهوه مصرفی مهم نیست بلکه فرایند و طرز تهیه آن نیز در کاهش ابتلا به سرطان پروستات نکته قابل توجهی است؛ بنابراین بهتر است آقایان از نوشیدن اسپرسو و کاپوچینو به سبک ایتالیایی با فشار زیاد، بدون فیلتر و با آب بسیار جوش تهیه می شوند غفلت نکنند.

منبع : شفقنا زندگی

مرتبط ها

قالب خبری