جدیدترین مطالب امروز

مصرف آب سیب راهی برای درمان کم آبی بدن !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

مصرف آب سیب راهی برای درمان کم آبی بدن !

آب سیب یک نمونه از مقوی ترین آبمیوه هایی است که هم به صورت طبیعی و هم غیر طبیعی یافت می شود . آیا از خواص آب سیب آگاهی دارید و یا می دانید برای کودکتان چقدر مفید است ؟

آب سیب را می توان به دو صورت تهیه کرد :

1 ـ طبیعی : می توانید سیب را داخل دستگاه های آب میوه گیری انداخته و آب آن را بگیرید ، بدون آنکه به آن مواد افزودنی و یا هر چیز دیگری اضافه کنید .

2 ـ غیر طبیعی : این روش بسیار راحت است ، شما می توانید از طریق سوپر مارکت ها و یا کارخانه جات آبمیوه گیری ، آب سیب و یا هرنوع آب میوه ی دیگری را فراهم کنید .

آب سیب یک خاصیت بسیار مهم را در خود جای داده است ، خاصیت رفع کم آبی بدن !

کم آبی بدن بیشتر در افرادی دیده می شود که دچار بیماری هایی از قبیل : اسهال ، استفراغ ، التهاب معده و روده ( به صورت خفیف ) هستند ؛ این افراد به دلیل گذراندن این دوره ی سخت و بستری شدن دچار این بیماری می شوند .

بعضی از افراد مبتلا به این بیماری از خوردن محلول هایی همانند : محلول الکترولیت و یا محلول های ORS اجتناب می کنند ، اما نگران نباشید شما می توانید برای افزایش آب بدن ، از آب سیب استفاده نمایید .

کودکان کانادایی بعد از مبتلا شدن به التهاب خفیف معده و روده که در نتیجه به کم آبی بدنشان منجر شده بود ، توانستند راه های درمان این کم آبی را در بیمارستان تجربه کنند ؛ بعضی از والدین این کودکان که از خواص آب سیب خبر داشتند ، به فرزندانشان بجای بعضی از محلول های درمانی ، آب سیب می خوراندند ، اما عده ای از والدین که از خواص دارویی این معجون آگاهی نداشتند از همان محلول ها برای درمان فرزندانشان استفاده می کردند .

نتایج این کار واقعا باور نکردنی بود ! درصد ناکامی درمان کودکانی که از آب سیب رقیق برای درمان استفاده کرده بودند نسبت به کودکانی که از محلول های درمانی برای این کار استفاده کردند کمتر بود ، ( درصدی در حدود 17 در مقابل 25 ) ، البته لازم به ذکر است تعداد دفعات بستری شده ی این بیماران تقریبا به طور یکسان بوده و هیچ تفاوت چشمگیری نداشت .

پس اگر می خواهید کمبود آب بدن کودکان خود را رفع کنید ، می توانید از آب سیب در کنار محلول های درمانی استفاده نمائید ؛ معجونی شگفت انگیز که برای کمک به درمان این بیماری بسیار کاربردی و مفید است .

مرتبط ها

قالب خبری