جدیدترین مطالب امروز

مشاوره زوج درمانی چه اهمیتی برای زوجین دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

مشاوره زوج درمانی چه اهمیتی برای زوجین دارد ؟

در این مقاله قصد داریم از اهمیت مشاوره زوج درمانی و تأثیر آن بر زندگی زناشویی بگوییم. اگر شما هم به تحکیم روابط خود در زندگی زناشویی اهمیت می دهید با ما همراه شوید.

شاید فکر کنید مشاوره زوج درمانی چه کاری انجام میدهد یا اصلا چرا و کی باید به همراه همسرم یا کسی که با او در رابطه عاطفی عمیقی هستم به مشاور زوجین مراجعه کنیم؟ این سوال جدی ترین سوالی است که باید قبل از مراجعه به مشاور روانشناس روابط عاطفی، از خود بپرسید.

اهمیت مشاوره زوج درمانی چیست و چه کاربردی دارد؟
اینکه افراد تصمیم میگیرند ازدواج کنند، یعنی قدمی بزرگ در زندگی خود برداشته اند و به احتمال زیاد از نظر ذهنی برای آن آماده اند ، اما با وجود تمام آمادگی ها و حتی علاقه ای که بین آنها وجود دارد، ممکن است مشکلات ریز و درشت بین زن و مرد بعد از ازدواج به وجود بیاید.

این مشکلات از قبل ازدواج شروع شده و در سال اول ازدواج و بعد از آن ادامه خواهد داشت. اگر این اختلافات درمان نشوند، بدون شک زمینه ساز مشکلات بزرگ تر خواهد بود.

گاهی این مشکلات بحران سال اول ازدواج را ایجاد می کنند که نتیجه آن در کمال تعجب، جدایی زوجینی است که حتی یک سال هم از ازدواج آنها نمی گذرد! اما مجبور هستند به جدایی تن دهند چون هنر مدیریت کردن مشکلات و ایجاد فرصت ها از دل تهدیدها را ندارند.

چرا زن و مرد بعد ازدواج دچار مشکل و اختلافات میشوند؟
اولین چیزی که باید به آن اشاره کنیم این است که این قاعده برای همه صدق نمی کند، یعنی نباید منتظر مشکلات زناشویی بعد از ازدواج باشید چون این اتفاق برای همه رخ نمی دهد.

اما با توجه به سلایق، سبک زندگی، سطح فرهنگی و بسیار موارد دیگر، بروز مشکلات بین زن و مرد و برهه های مختلف زندگی خارج از منطق نیست!

اما چیزی که زوج های موفق را از دیگران متمایز می کند، نوع واکنش آنها به اتفاقات جاری زندگی است. آیا شما زندگی خود را خلق می کنید یا فقط به اتفاقات زناشویی واکنش نشان میدهید؟

زن و مرد موفق، با کمک مشاوره زوج درمانی ، به دنبال راهکارهای اساسی برای زندگی خود هستند و سعی میکنند شرایط زندگی را مطابق خواست هر دو نفر ایجاد کنند.

استفاده از انواع مشاوره زوج درمانی ، وقتی رابطه در هر شرایط و وضعیتی قرار دارد توصیه می شود. چون مشاور روانشناس در کنار شما می تواند وضعیت زندگی زناشویی تان را بهبود ببخشد و شما را از مشکلاتی آگاه کند که حتی به آن فکر هم نمیکردید!

کی به مشاور ازدواج مراجعه کنیم؟
پیشنهاد ما این است که اجازه ندهید کار به جاهای باریک کشیده شود!

هیچ وقت نباید زمانی که زندگی برایتان سخت و ناممکن می شود، تازه به مشاور ازدواج مراجعه کنید. بهترین کار پیشگیری است، دقیقا همان کاری که با بدن خود انجام میدهید و مراقب هستید به طور خواسته و ناخواسته به آن آسیب وارد نکنید.

اما زمانی که نشانه هایی از مشکلات کوچک و بزرگ در زندگی خود می بینید، باید سریعا موضوع را به یک زوج درمانگر آنلاین و یا حضوری اطلاع دهید تا مبادا وارد مرحله ای از زندگی شوید که مدیریت آن دشوار است!

از چه نوع مشاوره زوج درمانی استفاده کنم؟
مهم ترین اصل این است که اقدام کنید و به هر شکلی برای حل مشکلات رایج در زندگی خود کاری انجام دهید!

نوع مشاوره زوج درمانی را شرایط فعلی شما تعیین می کند. اگر امکان حضور در دفاتر مشاوره روانشناسی به همراه همسرتان را دارید، می توانید رو در رو با مشاور ازدواج تان جلسه زوج درمانی برگزار کنید؛ اما اگر دارای محدودیت های رایج زمانی و مکانی هستید بهتر است از مشاوره زوج درمانی آنلاین و غیرحضوری استفاده کنید تا این محدودیت ها مانعی جهت به تعویق انداختن روند درمان نشوند.

منبع : wikiravan

مرتبط ها

قالب خبری