مس و ارتباط آلزایمر با این ماده معدنی ارزشمند ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 21, 2019
مس و ارتباط آلزایمر با این ماده معدنی ارزشمند ؟

در این مقاله قصد داریم به بیان خواص ماده ی معدنی مس بپردازیم و شما را با خطرات مصرف بیش از حد این ماده معدنی ارزشمند آشنا کنیم ؛ لطفا همراه ما باشید .

ماده معدنی مس برای بدن ما بسیار مفید و ضروری است اما دریافت بیش از حد آن ما را در معرض مبتلاشدن به آلزایمر قرار می دهد بهتر است مراقب این امر باشید

محمد تقی انوشه پزشک متخصص تغذیه گفت : مس یکی از مواد معدنی مورد نیاز بدن است که در سلامت انسان نقش به سزایی دارد، این عنصر برای سالم نگه داشتن و حفظ عملکرد سیستم‌های عصبی، رشد استخوان‌ها و عضلات و نیز ترشح هورمون‌ها مورد نیاز است.

وی ادامه داد : مس در بیشتر غذاها همچون نخود فرنگی، آجیل، قارچ، گوجه فرنگی، موز، سویا، سیب‌زمینی، لوبیا و عدس که از جمله مواد غنی مس محسوب می‌شوند، یافت می‌شود.

این متخصص تغذیه تصریح کرد : اگر با مصرف زیاد این مواد غذایی و مواد معدنی آب آشامیدنی خورده شود موجب انباشته شدن مواد معدنی در بدن شده و موجب به وجود آمدن پروتئین بتا آمیلوئید می‌شود که این پروتئین خود باعث افزایش بروز آلزایمر در بدن می‌شود و همچنین مس به طور مستقیم فعالیت سلول‌های تولید کننده بتا آمیلوئیدها را تحریک می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد : این گفته‌ها موجب نمی‌شود که مس را از رژیم‌ غذایی خود حذف کنیم زیرا این ماده معدنی نقش‌ حیاتی به سزایی را در بدن به عهده دارد و همه پزشکان تغذیه بر دریافت میزان مورد نیاز مس تأکید می‌کنند.

منبع : Yjc

اشتراک گذاری این مطلب در :