جدیدترین مطالب امروز

مستند مورچه ی پاندا نوعی زنبور بدون بال

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مستند

مستند مورچه ی پاندا نوعی زنبور بدون بال

بله درست است ! اینبار مورچه ی پاندا ، نوعی زنبور بدون بال با نیشی قدرتمند را سوژه ی مستند یک جم قرار دادیم ، حشره ای که ممکن است کمتر راجع به آن شنیده باشید !

اگر با مشاهده ی تصویر مورچه ی پاندا از خود پرسیدید که آیا چنین موجودی هم در این دنیا زندگی میکند ، پاسخ شما را با این مستند خواهیم داد که چنانچه تا به حال افتخار آشنایی با این حشره ی کمی متفاوت را نداشته اید با خواندن این مستند مکتوب بتوانید ، باب آشنایی بیشتری نسبت به گذشته با این حشره باز کنید .

بیایید از زیستگاه این موجود نسبتا عجیب شروع کنیم .

مورچه ی پاندا علاوه بر زیستگاه اصلی آن که کشور شیلی است ، در مناطقی از جمله : مکزیک – نوادا – تگزاس – کالیفرنیا – یوتا و آریزونا نیز یافت می شود .

از نظر ابعاد ، طول این حشره به 8 میلی متر میرسد که البته با همین ابعاد تقریبا کوجک ، ظاهری گول زننده و در هنگام احساس خطر ، تهدیدی جدی برای اطرافیان خود است .

این حشره ی نسبتا کوچک که با نام علمی Euspinolia Militaris شناخته شده است ، برای اولین بار در سال 1938 شرح داده شد و از آن زمان تا به امروز نیز ، آنچنان که باید و شاید راجع به آن تحقیق و جستجو و مطالعات کافی صورت نگرفته است .

مطمئنا با دیدن تصویر این مستند ، پی به علت نامگذاری مورچه ی پاندا برده اید . این حشره به دلیل شباهت نقش و نگارش به خرس پاندا ، به این نام شهرت یافته و شناخته شده است .

مورچه ی پاندا شبیه به یک مورچه ی کرکی میباشد ، در واقع گونه ای از زنبور بدون بال که به نام ” زنبور قاتل گاو ” شهره است . حالا شاید بپرسید چرا زنبور قاتل گاو ؟ چون این زنبور به قدری خطرناک است و آنچنان نیش دردناکی دارد که برای از پای درآوردن یک گاو نر هم ، قدرتمند است چه برسد به انسان !

نیش مورچه ی پاندا نیز دست کمی از قدرت زهر قاتل گاو ندارد و به همان نسبت قوی است و برای زمینگیر کردن هر چیز یا هر کسی که باعث آزار این حشره ی به ظاهر آرام و پشمالو شود کافیست ! چراکه مورچه ی پاندا هم گونه ای از آن زنبور خطرناک است ، در همین حد کفایت میکند که کمی از قدرت زنبور قاتل گاو هم به این حشره رسیده باشد تا زهر نیش این زنبور خطرناک را برای خود به ارث ببرد .

این جهان پر از شگفتی است ، پر از موجودات و چیزهایی که شاید تا به حال ، به ذهن انسان هم خطور نکرده باشد .

در مستندهای بعدی نیز همراه ما باشید .

مرتبط ها

قالب خبری