جدیدترین مطالب امروز

مستند دیو کوسه مستندی روایتگر از موجودی تاریک

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مستند

مستند دیو کوسه مستندی روایتگر از موجودی تاریک

در این مستند شما با موجودی عجیب و ترسناک آشنا خواهید شد که نامش دیو کوسه است ، کوسه ای در اعماق آبهای آزاد ، جاییکه نور خورشید هم توان تابیدن به آنجا را ندارد .

در همین ابتدای مستند ، شما را با محل زندگی این موجود نه چندان مهربان آشنا خواهیم کرد :

دیو کوسه در اعماق اقیانوسها زندگی میکند و محدوده ی زندگی اش به قدری است که از استرالیا در اقیانوس آرام تا خلیج مکزیک در اقیانوس اطلس را شامل می شود ، این درحالیست که برای نخستین بار این موجود را در کشور چشم بادامی ها کشف کردند . بله درست حدس زدید ، آبهای ژاپن ، اولین جایی بود که دیو کوسه ( موجود تاریک این مستند یک جم ) دیده شد .

دیو کوسه شاخصه های ظاهری نسبتا زیادی دارد که از جمله ی آنها میشود به رنگ بدنش که بیشتر متمایل به صورتی است و همچنین آرواره های جلو آمده اش اشاره داشت .

علاوه بر آن ، این کوسه یک منقار یا به عبارتی پوزه ی بلند نیز دارد که بسیار بلندتر از پوزه ی سایر کوسه هاست.

از میان شاخصه های ظاهری دیو کوسه ، یک مشخصه از دیگر مشخصه های این جاندار ، پررنگ تر و برجسته تر میباشد و آن هم شکل بسیار نامتعارف سر این حیوان است .

مواد خوراکی این موجود خطرناک در اعماق اقیانوس قابل یافت شدن است ، چراکه دیو کوسه از موجودات متنوعی که در عمیق ترین قسمت های اقیانوس زندگی می کنند ( نظیر خرچنگ ها و ماهیان و هشت پایان اعماق دریا ) تغذیه می کند .

دیو کوسه علائم حیاتی شکارش را بوسیله ی پوزه ی بسیار حساسش در تاریکی اعماق آب ها ردیابی می کند .

همانطور که در ابتدای مستند هم اشاره ای کردیم ، محل زندگی این کوسه در اعماق آبهای آزاد و اقیانوسها میباشد ، چیزی در حدود عمق ۲۵۰ متری ! البته شاید جالب باشد بدانید که یک نمونه از دیو کوسه را در عمق ۱۳۰۰ متری هم یافت کرده اند .

اندازه ی این کوسه ، اندازه ای متوسط تا بزرگ است و معمولا بین 2 تا 3 متر طول دارد که اگر بخواهیم یکی از طویل ترین نمونه های آن را مثال بزنیم ، دیو کوسه ای با طول حدود ۳٫۹ متر که در سواحل تاسمانیا صید شد را میشود نام برد ( البته ممکن است طول آنها حداکثر به ۵٫۴ تا ۶ متر هم برسد . )

آمار جالب توجهی هم از این کوسه ی نامتعارف وجود دارد و آن شناسایی فقط ۴۵ نمونه از این کوسه ی عجیب است که بیشتر آنها در آبهای ژاپن بوده اند.

علاوه بر آن ، اولین کوسه ی گوبلین ( یا همان دیو کوسه ) در سال ۱۸۹۷ بوسیله ی یک ماهیگیر ژاپنی در سواحل یوکوهامای ژاپن صید شد که یک کوسه ی نر به طول ۳٫۵ فوت بود.

این هم روایت مستند گونه ای دیگر ، از شگفتیهای جهان پیرامون ما .

مرتبط ها

قالب خبری