جدیدترین مطالب امروز

مزاج هر شخص توجیه حالات رفتاری او است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

مزاج هر شخص توجیه حالات رفتاری او است

تشخیص مزاج از جمله موارد مهم و حائز اهمیت در عصر حاضر است ، اگر با توجه به مزاج خود به مصرف مواد غذایی و… بپردازید از بسیاری بیماری ها در امان خواهید بود .

از روش هایی که اغلب خانواده ها به کار می برند ، آشنا کردن کودک با انواع غذاها و مواد خوراکی است ، همچنین از روش هایی مانند حذف نمک از سفره نیز برای سازگاری مزاج کودک با انواع طعم و مزه ها استفاده می کنند . اما با این حال ، هر فرد نسبت به ویژگی های فردی خود ( در زمینه ی روحی و جسمی ) دارای مزاج خاصی است .

دانستن این موضوع که آیا مزاج شما گرم و سرد است یا حتی مرطوب یا خشک شاید از نظر شما چندان اهمیتی نداشته باشد ، ولی زمانی که قرار است مزاج شما به کمکتان بیاید و بسیاری مشکلاتتان را برطرف کند قطعا اگر بدانید شما جزو افراد با مزاج های نام برده شده نیستید کنجکاو خواهید شد که آیا در دسته بندی مزاج های مرکب ( گرم و خشک ، گرم و تر ، سرد و خشک ، سرد و تر ) نیز قرار نخواهید گرفت ! ؟

اینکه مزاج شما چیست و با تکیه بر آن مصرف چه نوع مواد غذایی به شما پیشنهاد می شود کار دقیق و پیچیده ای است ، اما همانطور که گفتیم براساس یکسری ویژگی های حاکم بر اکثریت افراد در یک گروه مزاجی ، می توان ویژگی های بارز ذر برخی گروه مزاج ها را مورد استفاده قرار داد .

بسیار خب ، سوال در اینجا است :

آیا شما مزاج سرد و خشک دارید ؟ وسواس و ترید ، ضعف حافظه و گاها آلزایمر ، رفتار تند و دیدن کابوس های متعدد در خواب ،یبوست ( اختلال در سیستم گوارشی ) و لاغری با وجود پرخوری فراوان ، همچنین بروز شدید ناراحتی های پوستی و بسیاری علائم دیگر ، آیتم های تشخیص افراد با مزاج سرد و خشک هستند .

افراد با مزاج سرد و تر نیز تقریبا در نقطه ی مقابل افراد سرد و خشک قرار دارند ( از نظر حالات روحی ) ، این افراد اغلب آرامش اعصاب فراوان دارند و دنیای آن ها به دور از استرس می باشد ، در عین حال یک کندی خاص در انجام تمام امور روزانه ی این افراد به چشم می خورد .

طبیعتا با توجه به این موضوع که مزاج هر فرد چگونه است و شدت و ضعف هر یک از علائم نامبرده می تواند در رژیم غذایی مناسب و تقویت عادت های اساسی زندگی نقش داشته باشند . توجه داشته باشید اغلب ما بدون آگاهی از مزاج خود به مصرف مواد غذایی مشغول می شویم و خود را در شرایطی محیطی قرار می دهیم که در تضاد با مزاج ما می باشند و زمینه های بروز بیماری را فراهم می کنند . در مطلب بعد به بررسی مراقبت های لازم در هر گروه مزاجی خواهیم پرداخت .

مرتبط ها

قالب خبری