جدیدترین مطالب امروز

مرگ زودرس و راه حلی که وزارت بهداشت از آن میگوید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

مرگ زودرس و راه حلی که وزارت بهداشت از آن میگوید !

متأسفانه چندسالی هست که مرگ زودرس شیوع زیادی در بین جوانان پیدا کرده و از همین رو مسئولین مربوطه را به چاره اندیشی برای این مشکل وادار نموده است .

رضا ملک ‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این خصوص گفته است : در چند سال اخیر یکی از بزرگترین مشکلات مردم ، مرگ زودرس بوده است .
طی آخرین تحقیقات ، بررسی ها و آزمایشات انجام شده از سوی پزشکان ایرانی ، توانستیم دارویی را تولید کنیم تا آمار مرگ و میر بر اثر سکته قلبی و مغزی را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد .

وی افزود : حدود ۵۰ درصد ایرانیان زیر ۷۰ سال عمر می‌ کنند و مرگ زودرس دارند .

وی تصریح کرد : یکی از علل مرگ زودرس ایرانیان ، بیماری سکته قلبی و مغزی بوده است ، طی تحقیقاتی که در ۱۵ سال گذشته انجام شد ، تمام تلاش خود را کردیم که مرگ زودرس را کاهش دهیم .

ملک ‌زاده ادامه داد : با حمایتی که توسط بنیاد برکت و شرکت داروسازی البرز صورت گرفت ، توانستیم قرص جدیدی را تولید کنیم که این دارو می‌ تواند در صورت مصرف ، میانگین عمر ایرانیان را افزایش دهد .

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت : اگر بیماران اقدام به مصرف این دارو کنند ، مرگ زودرس ناشی از سکته‌ های قلبی و مغزی پیشگیری خواهد شد و این دارو می‌ تواند حداقل ۵۰ درصد از مرگ ‌های زودرس ناشی از سکته‌ های قلبی و مغزی را کاهش دهد .

وی در پایان گفت : این دارو در حال حاضر در داروخانه ‌های کشور موجود است و با توجه به اهداف و چشم ‌انداز‌هایی که درنظر داریم ، تمام تلاش خود را برای تولید دارو‌های جدید به کار خواهیم گرفت .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری