جدیدترین مطالب امروز

مرکز کیهان و اطلاعاتی راجع به این عجایب زمینی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

مرکز کیهان و اطلاعاتی راجع به این عجایب زمینی

بر روی زمین شگفتی هایی وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند . مرکز کیهان یکی از این عجایب است که در ادامه به معرفی این نقطه از زمین می پردازیم .

مرکز کیهان عجیب ترین نقطه زمین است که در شهر تولسا در اوکلاهامای آمریکا قرار دارد و این نقطه از شهر که با نام منطقه مرکز کیهان نامیده می شود.

در عین ناباوری قوانین فیزیک را زیر سوال برده از جمله این که مرکز کیهان در تولسا آمریکا قوانین صدا و بازتاب آن به کلی متفاوت تر از تمام نقاط دنیا است و تاکنون نیز کسی نتوانسته به لحاظ علمی توضیحی برای آن ارائه دهد.

مرکز کیهان شامل یک دایره کوچک از جنس بتون است که اطراف آن را دایره ای از ۱۳ آجر پوشانده است. مساحت دایره بتونی ۷۶ سانتیمتر بوده و با احتساب دایره آجری بیرونی، قطر آن به ۲٫۵ متر می‌رسد.

اگر شخصی در دایره مرکزی یا همان مرکز کیهان قرار بگیرد و از خود صدایی ایجاد کند، بازتاب صدای خود را در حالی خواهد شنید که بازتاب از صدای تولید شده اولیه بلندتر است.

در خصوص مرکز کیهان یا این مکان عجیب در آمریکا باید گفت که علاوه بر بازتاب بلند صدای فردی که در مرکز آن قرار گرفته این است که افراد هم که در خارج این دایره قرار دارند نمی توانند صدای فردی را که در مرکز آن قرار می گیرد را بشنوند و تنها کسی که در درون دایره بتونی قرار دارد، قادر به شنیدن بازتاب صداست و اگر هم صدایی دریافت شود صدا به شکل غیرواضح شنیده خواهد شد.

مرکز کیهان در سال های اخیر توسط محققان زیادی مورد بررسی قرار گرفته و فرضیه‌های زیادی برای آن ارائه شده است.

از آن جمله می‌توان به این توضیح علمی اشاره کرد که تحریف صدا در اثر بازتاب سهموی(سهمی‌گون) دیوار مدور کاشته شده اطراف دایره بتونی ایجاد می‌شود. البته این نظریه هنوز تائید نشده است.

این دایره‌ها یا همان مرکز کیهان در دهه ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند و برخی بر این باورند که آن ها در واقع گردابی هستند که تمام انرژی‌های کیهانی در آنجا با هم ملاقات می‌کنند که البته این نظریه تایید نشده است.

منبع : نازوب

مرتبط ها

قالب خبری