جدیدترین مطالب امروز

مرغ های تزریقی از پرورش تا عرضه در بازار

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مرغ های تزریقی از پرورش تا عرضه در بازار

امروزه بحث پیرامون بازار مرغ بسیار داغ است ، باهم سری به اخبار مرغ های پرورشی میزنیم و با مرغ های استاندارد جهت تهیه و استفاده در ایام نوروز آشنا می شویم .

امروزه با نزدیک شدن به پایان سال ، شاهد بالا رفتن قیمت موادخوراکی و اجناس از جمله مرغ بوده ایم ، در این میان خیل عظیم جمعیت جهت تهیه و ذخیره ی مواد باعث تاسف و ناراحتی می باشد ؛ اکنون که نمی دانید و یا نمی خواهید بدانید که چه جایگزین هایی می توان به جای مرغ پیدا کرد کمی با ماهیت موادی که وارد بدن شما می شود آشنا شوید ، شاید نان بدون هیچ خوراک دیگری را در کنارش به عنوان جایگزین انتخاب کنید !

علی رغم پیگیری های دقیق وزارت بهداشت ، هستند مکان هایی که دست به کارهای خلاف جهت بالا بردن وزن مرغ های کشته شده می کنند ویا حتی اگر به دوره ی پرورش بازگردیم خواهیم دید تغذیه ی مرغ های مذکور مطابق با قوانین نیست . با گوشه ای از اتفاق های در حال رویداد آشنا شوید :

یکی از موادی که در پرورش ناسالم مرغ ها وارد بدن انسان می شود آنتی بیوتیک ها هستند ، علاوه بر آنتی بیوتیک ها مواد دارویی دیگری نیز در پرورش مرغ ها مورد استفاده قرار می گیرد ، همانطور که بر هیچکس پوشیده نیست ، وارد شدن این مواد به بدن حیوان باعث ایجاد بیماری و ناسالم بودن آن ها می شود چه برسد به بدن انسان که مواد دارویی را با واسطه از گوشت مرغ دریافت می کند . واکنش مادران باردار یا شیرده و کودکان خردسال به این مواد بیشتر است ، سالمندان و افراد آلرژیک نیز از این دسته جدا نیستند .

متاسفانه هرچقدر از سمت سازمان دامپزشکی در روند پرورش دام ها نظارت صورت گرفته است باز هم راه های غیراصولی به طور کامل ریشه کن نشده است و متقلبین با ترفندهای مخصوص خود مواددارویی را ترکیب شده با غذای دام ها به خورد جانور داده و پس از رسیدن به حد رشد مورد نظر وارد بازار می کنند ، در این عرضه با وجود پیشگیری های سازمان بهداشت باز هم مرغ ناسالم توزیع می شود و به دست شهروندان می رسد .

بهتر است شهروندان به منظور همکاری با ارگان ها مربوطه و ایفای نقش در سهم خود برای جلوگیری از توزیع مرغ ناسالم ، خرید مرغ را به تعویق بیندازند و برای وارد کردن هورمون های تولید شده توسط قارچ ها و حیوانات به بدن خود عجله به خرج ندهند !

دقت نکردن به بهداشت خوراکی خانواده خود عامل بوجود آمدن بسیاری از سرطان های گوارشی است که متاسفانه آمار روبه رشد آن در کشور عزیز ما و در بین هموطنانمان کم نبوده است . درصورتی که همچنان خواستار استفاده از گوشت مرغ هستید ، حتما قطعات مرغ را کاملا بپزید و از خام نبودن آن مخصوصا هنگام کبابی کردن اطمینان حاصل کنید تا دست کم جلوی بروز بیماری های دام که از طریق گوشت منتقل می شوند را گرفته باشید .

دقت بفرمایید مرغ خانواده را از مراکز معتبر تهیه کرده و ملاک خرید را صرفا درشت بودن مرغ ندانید ، چراکه مرغ هایی که از حد معمول درشت تر هستند بیشتر مستعد پرورش و یا تزریق آنتی بیوتیک می باشند . بهتر است برای خرید مرغ های بین 1600 تا 2000 گرم را انتخاب کنید .

مرتبط ها

قالب خبری