جدیدترین مطالب امروز

مراقبت از پوست در بزرگسالی چه اصول و قواعدی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

مراقبت از پوست در بزرگسالی چه اصول و قواعدی دارد ؟

با پشت سر گذاشتن جوانی و ورود به بزرگسالی ، مراقبت از پوست کمی پیچیده تر می شود ، به عنوان مثال نیاز است شما یکسری کارها را به جای پوست خود ، روزانه انجام دهید .

قطعا موارد بهداشتی بسیاری را در خصوص رده سنی خاصی از خانم ها شنیده اید ، مانند الزام مراجعه به پزشک در خانم های بالای 40 سال و…؛ چیزی که واقعا اتفاق می افتد ، بررسی کمبودهای بدن ، جبران آن ها با دارو و قرص های کمکی ، پیش بینی بیماری های احتمالی ( با توجه به سوابق خانوادگی و… ) ، اقدام به مراقبت های پیشگیرانه و… است .

مراقبت از پوست نیز چنین مسیری را طی می کند ؛ در کنار تمام اطلاعاتی که امروزه افراد از اینترنت و… به دست می آورند و سعی می کنند آن ها را تا پایان عمر مانند یک عادت در کارهای خود جای دهند ، مراقبت از پوست بعد از 20 سالگی احتیاج به توجه بیشتری خواهد داشت . علت این امر ورود به بزرگسالی و تغییراتی است که پوست متحمل می شود . دردوران جوانی هرچقدرتلاش میکردید ازایجاد جوش جلوگیری کرده و با کنترل میزان گرمی که به بدن وارد می کنید ، از بروزجوش جلوگیری کنید ؛ با ورود به 20 سالگی تمرکز بر از بین بردن جای جوش ، آکنه وآفتاب سوختگی ها است .

با پشت سر گذاشتن جوانی بسیاری از اعمال پوست یا به کندی صورت گرفته و یا اصلا جوابگوی نیازهای واقعی نیستند ، مراقبت از پوست بعد از بیست سالگی به شرح زیر خلاصه می شود :

تمیز نگهداشتن پوست

تغذیه پوشت

محافظت در برابر آفتاب

اما اولین قدم در مراقبت از پوست ، آشنایی با نوع پوستتان است ، احتمالا این موضوع را باید پیش از این ها درک کرده باشید که پوستتان خشک ، چرب ، حساس یا… است ؟ اگر به این امر توجه نکرده اید وقت آن رسیده با نوع پوست خود آشنا شوید و از پاک کننده ها ، مرطوب کننده ها و لوازم آرایشی هماهنگ با پوست خود استفاده کنید . با این کار تقریبا نیمی از راه را رفته اید . حال که بهترین راه پاک کنندگی را برای پوستمان پیدا کرده ایم نوبت به مراقبت از پوست به کمک ضدآفتاب ها می رسد .

یک عادت مفید را در خود ایجاد کنید ! ” استفاده از ضدآفتاب ها ” . این موثرترین راهی است که برای مراقبت از پوست می توان انجام داد . نه تنها خارج از خانه ، بلکه در منزل و در مقابل نور لامپ و… نیز لازم است سطحی محافظ همیشه از پوست شما مراقبت کند . تنها زمانی که لازم است پوست از هر نوع موادی پاک شود ، شب هنگام و پیش از خواب می باشد . علاوه بر ضدآفتاب ، خواب منظم و کافی نیز جزو لیست مراقبت از پوست است که تاثیر بسیار شگرفی بر شادابی آن می گذارد .

توجه به نوع محصولی که استفاده می کنید تا اینجا از مهم ترین موارد به شمار می رود . علاوه بر این لازم است با پی بردن به نوع پوستتان ، تغذیه ای مناسب را ( به کمک انواع ماسک ها ) در اختیار پوستتان قرار دهید . بغیر از ماسک های دوره ای که زمانی متوالی را دنبال می کنند ، از دیگر ماسک ها می توان 1 تا 2 بار در ماه استفاده کرد .

مرتبط ها

قالب خبری