جدیدترین مطالب امروز

مدیریت زمان هنر انکارناپذیر افراد موفق

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : گوناگون

مدیریت زمان هنر انکارناپذیر افراد موفق

این جمله حتما به گوشتان خورده است که میگویند : وقت طلاست ! وقتی عبارت وقت طلاست را میشنوید ، مقصود اهمیت مدیریت زمان برای کسب موفقیت بیشتر است .

تعریفی از مدیریت زمان : مدیریت زمان مجموعه ‌ای از قوانین و ترفندهای عملیاتی محسوب می ‌شود که اگر رعایت شود، به شما این امکان را می ‌دهد که آنچه برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان دارید، به راحتی در دسترستان قرار گیرد.

همانطور که میدانید زمان چیزی نیست که برگردد و وقتی برود نه جایگزینی میتواند جایش را پر کند و نه برخواهد گشت ، از این روست که گفته میشود ارزشش مثل طلاست !

در جوامع قدیمی حرکت ماه و خورشید، مبنای درک زمان بود. هر چه جوامع تکامل بیشتری پیدا کردند، مفهوم زمان نیز پیچیده‌ تر شد . تا اینکه امروزه زمان به یکی از مهم‌ ترین و تعیین کننده‌ ترین عوامل پیشرفت مبدل گشته است .

شیوه ی برخورد با زمان ، یکی از شاخصه ‌‌های مهمی میباشد که به وسیله ‌ی آن می ‌توان ماهیت فرهنگی یک شخص و یا حتی یک شرکت را به وسیله‌ ی آن تشخیص داد . افراد بدقول که زمان برایشان آنچنان مهم و باارزش نیست همیشه زیر ذره بین مدیران زمان میباشند و بدون شک با اولین برخورد ، عطای همکاری با آنها را به لقایشان خواهند بخشید.

شیوه‌ ی برخورد با زمان به عنوان یک منبع مهم و تجدید ناپذیر، شاخصی برای کارآمدی مدیریت یک فرد یا یک سازمان است.

یکی از ویژگیهای بارز و منحصر به فرد زمان ، این است که قابل خرید و فروش نیست ( یعنی کسی نمیتواند آنرا بخرد یا بفروشد و یا از کسی قرض بگیرد ، یا حتی آنرا بدزدد ! ) ، پس پتانسیلی است که به طور عادلانه و به میزان یکسان بین همه ی افراد توزیع شده است .

شاید بگویید اینکه خیلی عالیست ! بله این یک ویژگی خوب است ولی نه برای همه !!! زیرا این ویژگی به همه تعلق دارد و چنانچه شما در استفاده ی کارآمد از زمان سستی کنید ، طبیعتا از سایرین عقب خواهید افتاد و این عقب افتادگی گاهی آنچنان با سرعت پیش میرود که جبران آن به مراتب مشکلتر خواهد شد. بنابراین دارا بودن منبع زمان به خودیِ خود امتیازی به حساب نمی ‌آید و در این میان آن چه اهمیت دارد طرز استفاده و نحوه‌ ی مدیریت ماست.

مدیریت زمان را می ‌توان ابزاری قلمداد کرد که با آن می ‌توانید به زندگی بهتری دست یابید ( دستاوردهای ارزشمند و احساس عمیق رضایت از دیگر ویژگی‌ های مهم مدیریت زمان است. )

شما با مدیریت زمان میتوانید از جایگاه کنونی خود به مقصد مورد نظرتان برسید . ( البته با موفقیت بیشتر )

پس مدیر زمان خود باشید و با برنامه ریزی به اهدافتان فکر کنید تا به موفقیت بیشتری نائل شوید.

مرتبط ها

قالب خبری