جدیدترین مطالب امروز

محو آکنه به وسیله ی بهترین ماسک های خانگی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

محو آکنه به وسیله ی بهترین ماسک های خانگی !

امروز با شماییم تا طرز ساخت چند ماسک خانگی که جزو بهترین ماسک های طبیعی برای محو آکنه و ردپای آن محسوب می شوند را فرا گیریم . ما را همراهی کنید .

از بین بردن جای جوش و یا به عبارت دیگر ، محو آکنه از صورت و پوست ، همواره یکی از دغدغه های افرادی که به زیبایی پوست و صورتشان اهمیت می دهند ، می باشد ؛ به همین خاطر هم ، همیشه به دنبال راهکارهای مختلفی برای رسیدن به این مهم هستند .

در ادامه با طرز ساخت چند ماسک طبیعی و خانگی که اتفاقا از بهترین انواع ماسک برای محو آکنه می باشند ، آشنا خواهید شد .

نخستین ماسک در این خصوص ، ماسک آب و جوش شیرین می باشد :

طرز تهیه و روش استفاده از این ماسک ، به این صورت است که ابتدا بایستی ، دو قاشق چای خوری جوش شیرین و دو قاشق غذا خوری آب را با هم مخلوط کنید ، سپس بر روی پوست ، به مدت یک ربع قرار داده تا خشک شود ، در انتها باید صورتتان را با آب سرد شستشو دهید ( لازم به ذکر است که اثر این ماسک در زیبایی پوست ، باورنکردنی است و همچنین در پروسه ی محو آکنه نیز مؤثر است )

ماسک دوم برای زیبایی پوست و کمک به محو آکنه ، ماسک پوست خیار ، آبلیمو و گلاب است :

طرز تهیه و روش استفاده از این ماسک نیز به این صورت است که ابتدا باید پوست خیار را به همراه چند قطره آبلیمو و یک قاشق چای خوری گلاب ، با هم ترکیب کنید ، سپس ترکیب حاصل شده را در یک پارچه ی تمیز ریخته و به مدت زمان 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید تا تأثیر آن را بر روی پوستتان احساس کنید .

سومین ماسک ، ماسک سفیده ی تخم مرغ و آبلیمو می باشد :

طرز تهیه و روش استفاده از این ماسک هم به این شکل است که ابتدا بایستی چند قطره آبلیمو را به دو عدد سفیده ی تخم مرغ اضافه کنید و سپس آن را روی پوست صورتتان قرار دهید و تا زمان خشک شدن آن صبر کنید ( لازم به توضیح است که این ماسک ، نه تنها باعث بسته شدن منافذ باز پوستی و محو آکنه می شود ، بلکه می تواند سلول های مرده ی پوستی و چربی اضافه ی سطح پوست را نیز جمع کند . )

و اما آخرین ماسکی که برای محو آکنه و زیبایی بیشتر پوست صورت توصیه می شود ، ماسک آبلیمو و آناناس است :

طرز تهیه و روش مصرف این ماسک هم به این شکل است که در مرحله ی اول ، بایستی نصف لیمو ترش و نصف فنجان آب آناناس تازه را با هم ترکیب کنید ، سپس یک پارچه ی تمیز را مرطوب کرده و ترکیب حاصله را به پارچه منتقل کنید و در آخرین مرحله ، آن را بر روی پوست قرار دهید ( این ماسک ، هم می تواند ویتامین های مغذی را به پوست برساند و هم باعث نرمی ، مرطوب کردن و همچنین جمع کردن منافذ باز پوستی می شود . )

مرتبط ها

قالب خبری