جدیدترین مطالب امروز

محمد رسول الله (ص) به جشنواره فیلم فجر رسید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : گوناگون

محمد رسول الله (ص) به جشنواره فیلم فجر رسید

بالاخره از اثر شاهکار محمد رسول الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی ، در نهمین روز سی و سومین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد ، آن هم با حضور مقامات فرهنگی .

از فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) در حالیکه یک روز به پایان جشنواره ی سی و سوم فیلم فجر مانده است ، با حضور مقاماتی چون : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مشاور رییس جمهوری ، رییس سازمان صدا و سیما ، رییس سازمان سینمایی و جمعی از مدیران و مقامات فرهنگی کشور رونمایی شد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر ، فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی صبح امروز با حضور جمعی از مقامات فرهنگی به نمایش درآمد.

افرادی همچون دکتر علی جنتی ( وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ) ، حجت الله ایوبی ( رئیس سازمان سینمایی ) ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر جوادی آملی ( فرزند جوادی آملی ) ، سید رضا صالحی امیری ، محسن مومنی شریف ( رئیس حوزه هنری ) ، حسام الدین آشنا ( مشاور رییس جمهوری ) ، دکتر محمد سرافراز ( رییس سازمان صدا و سیما ) ، دکتر سرمدی ( معاون وزیر امور خارجه ) ، محمدرضا حشمتی ( معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) ، حجت الاسلام شهاب مرادی ( معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ) ، محمد عباسی ( وزیر سابق ورزش و جوانان ) ، سید محمد حسینی ( وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ) ، مرتضی سرمدی ( معاون وزیر امور خارجه ) ، حمیدرضا آصفی ( سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ) و تعدادی از مدیران شبکه های تلویزیونی ، کارگردانان و تهیه کنندگان سینما به همراه تعدادی از معاونین وزرا و جمعی از اصحاب رسانه و فضلای حوزه علمیه ، محمدمهدی حیدریان ، مدیران ارشد سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی از رؤسای خبرگزاری ها ، روزنامه ها و رسانه های جمعی ، صبح امروز ( دوشنبه ۲۰ بهمن ) به تماشای فیلم محمد رسول الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی نشستند.

در ادامه نخستین اظهار نظر درباره فیلم محمد رسول الله (ص) از سوی بالاترین مقام در کرسی فرهنگ کشور به گوش رسید .

علی جنتی ( وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ) پس از نخستین نمایش فیلم محمد رسول الله (ص) نخستین اظهارنظر کننده درباره این فیلم بود و گفت : شاید بتوانیم فاخرترین فیلمی که در ۳۵ سال گذشته در جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است را فیلم آقای مجیدی بدانیم که از نظر محتوا و مضمون بی ‌نظیر است و همچنین از نظر کار حرفه‌ ای و فنی نیز در جمهوری اسلامی کم‌ نظیر است.
او در ادامه بیان کرد : توجه به دوران کودکی پیامبر (ص) تا زمان بعثت به درستی نشان می ‌دهد پیامبر ما پیامبر رحمت و مهربانی است و همه بشارت‌ هایی که در تورات و انجیل درباره پیامبر (ص) آمده را به خوبی ذکر کرده است.
وی همچنین تأکید کرد : همه پیروان ادیان گذشته منتظر یک منجی بزرگ در سرزمین عربستان بودند و او را جستجو می ‌کردند. فیلم محمد رسول الله (ص) را باید بخش اول زندگی پیامبر (ص) دانست که امیدواریم توفیق پیدا شود تا بخش دوم این فیلم که از زمان بعثت تا زمان رحلت پیامبر (ص) است هم با کیفیت و دقت ساخته شود.

جنتی در پاسخ به این پرسش که بخش دوم این اثر شاهکار را هم سازنده این فیلم خواهد ساخت ، گفت : امیدواریم این چنین شود.

در ادامه حجت الله ایوبی ( رئیس سازمان سینمایی کشور ) نیز دومین کسی بود که درباره فیلم محمد رسول الله (ص) سخن گفت .

او درخصوص نحوه اکران فیلم محمد رسول الله (ص) اینچنین گفت : تلاش می ‌کنیم این فیلم هم در ایران و هم در کشورهای دیگر به بهترین شکل ممکن اکران شود. او در این باره این توضیح را هم گفت : باید ببینیم عوامل فیلم چه برنامه‌ ها یی دارند. به هر ترتیب مهم‌ ترین کاری که باید بکنیم ، این است که تلاش کنیم فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) هم در ایران و هم در خارج از کشور به بهترین شکل اکران شود.
ایوبی افزود : بر این باورم که این فیلم یکی از بزرگترین و درخشان‌ ترین آثار سینمای ایران است که فکر می ‌کنم مهم‌ ترین پیامی که داشت، مهربانی و گذشت پیامبر مهر و دوستی، حضرت محمد (ص) است.

دست مریزاد به مجید مجیدی و عوامل سازنده ی فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص)

مرتبط ها

قالب خبری