جدیدترین مطالب امروز

محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی با فیلمبردار ایتالیایی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

محمد رسول الله ساخته مجید مجیدی با فیلمبردار ایتالیایی

مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول الله پیش از اهدای جایزه ویتوریو استورارو فیلمبردار بین المللی فیلم، از ماجرای آشنایی و دعوت به کار این فیلمبردار ایتالیایی گفت

به گزارش مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره فیلم فجر، مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول الله در سخنان خود قبل از اهدای جایزه ی ویتوریو استورارو گفت: صحبت کردن درباره ویتوریو کار سختی است نه به این جهت که افتخارات بزرگی به دست آورده و جایزه های رنگارنگی در کلکسیون خود دارد، بلکه درباره معرفت و شأن درونی او حرف زدن سخت است؛ او در واقع یک فیلسوف و شاعر است و بزرگ منشی او در این پروژه همراه ما بود.
مجیدی همچنین درباره پروسه همکاری با این فیلمبردار توضیح داد: وقتی کارهای او را دنبال کردم دیدم که شاید تنها کسی که بتواند این پروژه را انجام دهد او باشد. بعد فکر کردیم که او را از کجا پیدا کنیم و مسأله ی بعدی این بود، کسی که متعلق به فرهنگ دیگری است را چگونه می توانیم با فرهنگ خود تطبیق دهیم.
او همچنین در ادامه صحبتهای خود گفت: برای پیدا کردن او از طریق آژانس پیگیر شدیم، او بعد از یک هفته رزومه خود را فرستاد که این از ادب، معرفت و شخصیت او بود. بلافاصله جواب دادم و گفتم که خوشحال می شوم که شما در این پروژه باشید؛ فردای آن روز ایمیلی دریافت کردم که اول آن نام الله بود. با او ملاقاتت کردم و درباره مسائل مختلف حرف زدیم. ویتورو گفت فکر کن که من دعوت شده ام، گفتم همه ما دعوت شده ایم ولی دوست دارم بدانم کارت دعوت شما چطور به دستتان رسید.

همچنین ویتوریو استورارو در قسمتی از صحبتهای خود که چگونه شد به پروژه ی محمد رسول الله پیوست، اشاره کرد و گفت: سال 2010 که با رشید بن هادی (کارگردان) در پروژه‌ ای در الجزایر همکاری می‌کردم، برای اینکه اسلام را بهتر بشناسم خواندن کتابی درباره زندگی پیامبر، حضرت محمد (ص) را شروع کردم. به محض اینکه خواندن آن کتاب تمام شد، مثل یک رویای جادویی ایمیلی را دریافت کردم با این مضمون که آیا علاقه ‌مند هستم در ساخت بخش اول یک سه گانه درباره زندگی حضرت محمد (ص) حضور داشته باشم؟ که من نیز پس از ملاقات و گفت و گو با مجید مجیدی و مهدی حیدریان، همکاری در این پروژه را پذیرفتم، پس از آن من سفری را در دنیای اسلام و فلسفه شروع کردم و مجید مجیدی مرا به دنیای دیگری وارد کرد. من فکر می‌کنم ما فقط با دانش و تجربه است که به تعادل می ‌رسیم. تجربه‌ ای که من در این سفر یعنی فیلم محمد رسول الله داشتم همان تجربه ‌ای است که پیش از این در فیلم برتولوچی درباره بودا و همچنین در فیلم دیگری درباره مسیح به دست آورده بودم ولی در فیلم محمد رسول الله توانستم به بینش دیگری برسم.

مرتبط ها

قالب خبری