جدیدترین مطالب امروز

محصولات ضد تعریق چه خطراتی برای سلامتی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

محصولات ضد تعریق چه خطراتی برای سلامتی دارد ؟

محصولات ضد تعریق یکی از انواع محصولات پر استفاده در حوزه آرایشی بهداشتی است که در این مقاله قصد داریم از خطرات این نوع محصولات برای سلامتی بگوییم.

محصولات ضد تعریق چه آسیب هایی به سلامتی ما وارد می آورند ؟
این محصولات از چه موادی تشکیل شده اند ؟
استفاده از محصولات ضد تعریق در هنگام صبح باعث چه تغییراتی در بدن ما می شود ؟

بسیاری از افراد راه حل مشکل عرق کردن را در محصولات ضد تعریق جست و جو می کنند؛ اما این راه تا چه حد مؤثر است؟ چند بار در طول روز و چه زمان هایی باید از ضد عرق استفاده کرد؟

اغلب ما گمان می کنیم با گرمای هوا و آمدن تابستان باید چندین بار در طول روز از انواع و اقسام محصولات ضد تعریق و اسپری ها استفاده کنیم. تصوری که نتیجه قطعی هم به دنبال ندارد و سر آخر باز هم نمی توان از زیر بغل های خیس و بوی نا خوشایند بدن رها شد. با این حال، زمان و مقدار استفاده از ضد عرق بر میزان اثر گذاری و ماندگاری آن اثر مستقیم دارد.

خلاف عادت بیشتر مصرف کنندگان این محصول، استفاده صبح به صبح از ضد عرق اشتباه ترین انتخاب ممکن است. آخرین تحقیقات دانشمندان در این زمینه نشان از آن دارد که؛ بهترین زمان استفاده از محصولات ضد تعریق آخر شب هاست؛ چرا که این اقدام موجب کاهش میزان تعریق می شود. هر چند در حال حاضر نمی توان از دلیل اصلی آن صحبت کرد؛ ولی به گفته محققین ترکیبات موجود در محصولات ضد تعریق به هنگام خواب بهتر از زمان بیداری و تحرک به درون منافذ پوست رسوخ می کند و به این شیوه تا حدی میزان تعریق را کاهش می دهد.

از طرف دیگر، احتمال تعریق هر فردی در طول روز به واسطه عوامل مختلفی از جمله: استرس، فعالیت بدنی و بسیاری موارد دیگر بسیار بیشتر از شب است. به همین دلیل، توان و اثر گذاری محصولات ضد تعریق نه تنها کم می شود بلکه به چشم هم نمی آید. افزایش قدرت جذب مواد بهداشتی در طول شب، همان موردی است که موجب می شود پزشکان پوست به استفاده از کرم های دور چشم و دیگر کرم های بهداشتی به هنگام خواب توصیه کنند.

منبع : دیلی میل

مرتبط ها

قالب خبری