جدیدترین مطالب امروز

مبارزه با قرمزی چشم با روش های ساده و البته طبیعی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

مبارزه با قرمزی چشم با روش های ساده و البته طبیعی

آیا از عوامل به وجود آورنده ی قرمزی چشم آگاهید و یا میدانید چگونه باید این بیماری را با کمترین هزینه درمان کنید ؟ در ادامه با روشهای طبیعی درمان این مشکل آشنا خواهید شد .

بعضی از مردم توان خرید داروهای بیماری قرمزی چشم را ندارند ، ما در این مقاله به این قشر جامعه کمک می کنیم تا بتوانند با کمترین هزینه قرمزی چشم خود و یا دیگران را درمان کنند ؛ برای این کار اول باید از دلایل به وجود آمدن این بیماری آگاهی کامل داشته باشید .

زمانی که کوچک ترین رگ های خونی در قسمت سفید چشم دچار تورم یا گشادی شوند ، فرد به بیماری قرمزی چشم مبتلا می شود ؛ این قرمزی چشم درکنار خود چشم درد ، خارش و تاری بینایی را هم می آورد .

دلایل پدید آمدن قرمزی چشم می تواند این چنین باشد : ساعت کار طولانی ، خیره شدن مستقیم به رایانه و یا تلفن همراه ، خشکی چشم ناشی از سردی هوا ( خشک شدن اشک های چشم ) ، بی خوابی ، شنا کردن در آب دریا و استخر بدون عینک مخصوص .

دو نمونه از خطر ناک ترین بیماری های چشم ، یوئیت و آب سیاه است ؛ اگر فردی مبتلا به این دو بیماری باشد حتما برای معالجه باید به پزشک مراجعه کند .

یوئیت : یوئیت یک اصطلاح عمومی است که برای التهاب یو وه آ ( بافت عنبیه ، بافت مژگانی و مشیمیه را یو وه آ می نامند ) از آن استفاده می کنند ؛ اکثر مبتلایان به یوئیت سنینی بین 20 تا 50 سال دارند .

راه های درمان قرمزی چشم

1ـ سرکه ی سیب : شما می توانید برای رفع قرمزی چشم یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب را با آب ولرم مخلوط کرده و با پنبه آهسته چشمان خود را تمیز کنید .

2ـ نمک : مخلوط یک قاشق غذاخوری نمک با آب ولرم می تواند گزینه ای مناسب برای شست و شوی چشم باشد .

3ـ بابونه : کمپرس کردن چشم با دمنوش این گیاه طبیعی دارای خواصی از قبیل : تسکین درد ، رفع خستگی و بهبود خارش است .

4ـ سیب زمینی : سیب زمینی را رنده کرده و بعد از گذاشتن توی یخچال بر روی چشمان خود بگذارید تا زمانی که دمای سیب زمینی به دمای اتاق برسد .

5ـ شیر : شیر مرهمی مناسب برای رفع قرمزی چشم ؛ شیر را داخل یک کاسه ریخته و پنبه را در آن فرو میبرید ، بعد پنبه را درآورده و شیر اضافی را از آن میگیرید ، سپس بر روی چشم کمپرس می کنید ؛ این کار می تواند سبب نابودی افتادگی پوست و خط های ریز آن شود .

6ـ کیسه ی چای : شما می توانید بعد از مصرف چای یک بار مصرف آن را درون یخچال قرار داده و در مواقع لازم از آن استفاده کنید ، البته برای استفاده باید کمی تر باشد .

7ـ خیار : خیار را برش زده و روی پوست قرار دهید این کار می تواند قرمزی چشم و پف آن را از بین ببرد .

8ـ گلاب : مایعی خوش بو که خواص دارویی بسیاری در خود جای داده است ، شما می توانید از گلاب برای رفع قرمزی چشم استفاده کنید ؛ پنبه را به گلاب آغشته کرده و بر روی چشم بگذارید .

9ـ قاشق سرد : در زمانی که به طور مداوم دچار قرمزی چشم شدید می توانید قاشق را درون فریزر قرار دهید و بعد آن را بر روی چشم بگذارید .

10ـ آب سرد : شستن صورت با آب سرد می تواند یکی از بهترین راه ها برای درمان قرمزی چشم باشد زیرا آب سرد می تواند رگ های خونی چشم را باریک کند .

مرتبط ها

قالب خبری