جدیدترین مطالب امروز

ما یک خانواده ی خوشبختیم شما چطور ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

ما یک خانواده ی خوشبختیم شما چطور ؟

مفهوم خانواده ، مفهومی عمیق است و جایگاهی رفیع دارد که در آن عشق ، محبت ، امنیت ، صداقت ، آرامش و بسیاری از چیزهای خوب دنیا در جریان است و در یک کلام ، خانواده یعنی خوشبختی .

وقتی صحبت از خانواده می شود ، فکر اغلب افراد به محیطی می رود که عاری از هرگونه استرس ، تنش ، جنجال و تمام سختی های موجود در جامعه است و یک حس آرامش را به افراد منتقل می کند ، طوریکه دوست دارند هر چه سریعتر به این محیط بازگردند . اما آیا این همه ی ماجراست ؟ آیا همه ی افراد اینگونه فکر می کنند و برای همه ی مردم ، خانواده این معنا را می دهد ؟

همانطور که ممکن است خیلی از افراد ، خانواده را محل آرامش و آسایش و تجدید قوا بدانند ، از آنطرف هم امکان دارد عده ای ، از خانواده و محیطش فراری باشند و نظری کاملا عکس گروه اول داشته باشند .

در این موضوع شکی نیست که خانواده ، اولین و بهترین مأمن برای افراد محسوب می شود ، ولی واقعا چه اتفاقی می افتد که برای برخی ، اصلا چنین چیزی صحت ندارد و هر جایی غیر از خانواده را ترجیح می دهند ؟

بحث خانواده را پیش کشیدیم تا به بررسی یک حس برسیم . حسی که شاید برای عده ای اندک ، به معنای واقعی کلمه وجود داشته باشد ! حسی که می تواند نخستین جایگاهش ، خانواده باشد . حسی که باید بخواهیم ، تا داشته باشیمش وگرنه هرگز آنرا نخواهیم داشت . بله درست حدس زدید . حس خوشبختی .

می دانید کخ خوشبختی برای افراد مختلف ، تعاریف گوناگونی دارد و یک فرد یا یک خانواده ، ممکن است از نگاه یکی خوشبخت باشد ، ولی از دید دیگری خوشبخت نباشد .

یک عده ممکن است خوشبختی را در پول ببینند ، یک عده در سلامتی , عده ای در داشتن خانواده و … ، ولی با همه ی این تفاوت نظرها ، یک چیز را باید در نظر گرفت و آن اینکه حس حوشبختی ، چه در خانواده و چه برای هر فرد ، فقط و فقط یک حس است که باید در خودمان ایجادش کنیم و روز به روز به تقویت آن بیاندیشیم ، زیرا در غیر اینصورت ممکن است هیچگاه احساس خوشبختی واقعی و کامل را نداشته باشیم و همیشه در حسرت رسیدن به خوشبختی بماینم و غافل باشیم از اینکه ، همینک ما یک خانواده یا یک فرد خوشبختیم .

پس شرط اول و آخر رسیدن به حس خوشبختی را دانستیم و متوجه شدیم تا خودمان نخواهیم ، خوشبخت نخواهیم بود و این حس را تجربه نخواهیم کرد .

امیدواریم شما هم خوشبخت زندگی کنید .

مرتبط ها

قالب خبری