مایکوپلاسما ژنیتالیوم نوی بیماری خطرناک مقاربتی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 12, 2020
مایکوپلاسما ژنیتالیوم نوی بیماری خطرناک مقاربتی

در این مقاله قصد داریم شما را با نوعی بیماری خطرناک مقاربتی آشنا کنیم تحت عنوان مایکوپلاسما ژنیتالیوم ؛ برای آشنایی بیشتر با این بیماری همراه ما باشید .

می خواهیم به معرفی نوعی بیماری مقاربتی خطرناک تحت عنوان مایکوپلاسما ژنیتالیوم بپردازیم که به خاطر مقاربت های پرخطر و محافظت نشده ایجاد می شود مراقب روابط جنسی متعدد و پرخطر باشید چون عوارض جانبی خطرناکی برایتان دارند این عارضه بدون هیچ علامتی در مبتلایان پدید می آید ریسک ناباروری، زایمان زودرس یا حاملگی نابجا را در بر دارد به این عارضه مایکوپلاسما ژنیتالیوم می گویند.

یک عفونت مقاربتی دیگر که پزشکان و بیماران باید مراقب آن باشند:

مایکوپلاسما ژنیتالیوم از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود. محققان تا کنون نمی‌دانستند که این عفونت که اغلب بی‌علامت است و در اوایل دهه 1980 کشف شد، منتشر می‌شود.

اما مطالعه حاضر شامل بیش از ۴۵۰۰ فرد بریتانیایی دریافت که این عفونت در ۱ درصد شرکت‌کنندگان موجود و به رفتارهای پرخطر جنسی مثل شریک‌های جنسی متعدد و روابط جنسی غیرمطمئن در سال قبل مرتبط بود.

بتسی فاکسمن ، استاد اپیدمیولوژی که در دانشگاه میشیگان متخصص بیماری‌های عفونی است، گفت: «این یافته بدان معناست که باید به این باکتری توجه بیشتری شود. برداشت من این است که این باکتری مورد توجه اکثر پزشکان عمومی نیست. اما با شیوع ۱ درصدی، عفونتی است که پزشکان باید بیشتر راجع به آن بدانند.»

این باکتری باعث عفونت غشاهای موکوسی میزنای ، دهانه رحم ، گلو یا مقعد می ‌شود. این عفونت درصورتی که درمان نشود در مردان به التهاب میزنای که مجرای ادرار و منی در آلت تناسلی است می‌انجامد. بنابر اعلام مراکز پیشگیری و درمان ایالات متحده امریکا، مایکوپلاسما در زنان ریسک ناباروری ، زایمان زودرس یا حاملگی نابجا ( یک نوع حاملگی خطرناک کشنده که خارج از رحم اتفاق می ‌افتد ) را افزایش می ‌دهد.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :